TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2017-06-05 - 2017-06-11

Габриел: Катар и другите арапски земји би можеле да завојуваат

Канал5 - 11.06.2017

Спорот меѓу Катар и другите арапски држави би можел да ескалира и тие да завојуваат предупреди германскиот министер за надворешни работи и вицеканцелар Зигмар Габриел, иако истакна дека смета дека сѐ уште има надеж за смирување на тензиите.

Турција стационира трупи во Катар

Алсат-М

За носење на дресот на Барселона, затворска казна од 15 години

Канал5

Турција поставува трупи во Катар

Р.С.Европа

Арапите со скандалозен закон: 15 години затвор за тој што носи дрес од Барса – еве зошто

Спортски

Таратур Курир SportMedia Факултети Сител Стандард А1 On МКД

438 поврзани вести »

СЈО до крајот на мандатот ќе поднесе 20 нови обвиненија

Репортер - 11.06.2017

Бројот на обвиненија кои Специјалното јавно обвинителство ќе ги поднесе во рокот кој истекува на крајот на месецов можно е да стигне до бројката 20. Такви се последните неофицијални информации од институцијата, откако вчера и шефицата на СЈО Катица ...

Од СЈО може да се поднесат 20 обвиненија до крајот на рокот

Слободен Печат

Најмалку 15 нови обвиненија од СЈО до крајот на јуни

А1 On

СЈО може да поднесе 20 обвиненија до крајот на рокот

+инфо

СЈО со нови обвиненија до крајот на јуни

Р.С.Европа

Бриф Локално Фактор Канал5 24 Вести Алсат-М Алсат-М Сакам да кажам

210 поврзани вести »

Заев утре во Брисел на средби со Столтенберг, Могерини и Хан

Алсат-М - 11.06.2017

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев утре во Брисел ќе има средби со генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенеберг, со високата претставничка на ЕУ за надворешна политика и безбедност Федерика Могерини и еврокомесарот за ...

Заев утре во Брисел на средби со Столтенберг, Могерини и Хан

Канал5

Заев утре во Брисел на средби со Столтенберг, Могерини и Хан

ТВ21

Заев утре во Брисел: Ќе се сретне со Столтенберг, Могерини и Хан

Вест

Демократски сојуз: Единство за членство во НАТО и ЕУ

Фокус

24 Вести Телма Телма Телеграф +инфо Репортер Макфакс Кајгана

179 поврзани вести »

Идризи до Заев: Како ќе се чувствуваш ако Албанците ти откажат коалиција?

Вест - 11.06.2017

Почнаа гласно да се слушаат барањата на албанскиите политичари насочени кон премиерот Зоран Заев. Тие бараат да си стои на дадените ветување, да почне да ги реализира и да не отстапува од истите.

Идризи до Заев: Како ќе се чувствуваш ако Албанците ти откажат коалиција?

Нетпрес

Идризи до Заев: Како ќе се чувствуваш ако Албанците ти откажат коалиција?

Курир

Идризи јавно го прашува Заев: Дали размислувате дека албанските партии може да излезат од коалицијата со вас?

Република

–Заев сега вели дека гласањето е во корист на Косово и дека Македонија ќе гласа во корист на иднината на Косово. Прашањето до Заев е, со кого тој владее, со Албанци или со Срби? Освен можеби ако Албанците биле во опозиција како губитници на изборите

Пулс24

24 Вести Репортер Либертас Бриф Фактор Алсат-М Стандард Канал5

172 поврзани вести »