TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2017-06-05 - 2017-06-11

Пронајдени тела на патници и делови на исчезнатиот воен авион

Канал5 - 08.06.2017

Тела на жртви од авионската несреќа во Мјанмар беа откриени во Андаманското море, соопштија претставници на вооружените сили во Мјанмар. Најдени се телата на двајца возрасни и едно дете, како и спасувачки елеци, багаж и делови од авионот.

Пронајдени се тела на жртви од авионската несреќа во Мјанмар

+инфо

Пронајдени се тела на жртви од авионската несреќа во Мјанмар

Сител

Мјанмар: Пронајдени тела и делови од авионот

Кајгана

Пронајдени се тела на жртви од авионската несреќа во Мјанмар

А1 On

Макфакс МРТ Телеграф Курир Макфакс Р.С.Европа Либертас Пулс24

46 поврзани вести »

Сообраќајка на Партизанска: Повредени 8 специјалци

Вест - 05.06.2017

ешка сообраќајна незгода се случи вечерва кога црно ауди со скопски регистерски таблички со голема брзина му го пресекло патот на полициски конвој кој се движел по Партизанска кон полициската станица во Ѓорче Петров.

Повредени осум специјалци на МВР во сообраќајка

Фокус

Во сообраќајка повредени 8 полицајци

24 Вести

Повредени осум специјалци во сообраќајна несреќа

Канал5

Во сообраќајка повредени девет лица од кои шест полицајци

Алсат-М

Телма Репортер Сител Правдико Сител Репортер Репортер Макфакс

46 поврзани вести »

Во Македонија лани 497 случаи на насилна смрт

ТВ21 - 10.06.2017

– Од насилна смрт лани во Македонија умреле 497 лица, што претставува намалување за 3,1 отсто во однос на 2015 година, соопшти Државниоз завод за статистика. Умрените од насилна смрт во вкупниот морталитет учествуваат со 2,4%.

Од насилна смрт лани починале 497 граѓани

Фокус

Во Македонија лани 497 случаи на насилна смрт

Канал5

Црна статистика: Голем број убиства и самоубиства во Македонија

Press24

Во Македонија лани 497 случаи на насилна смрт

А1 On

Репортер Нетпрес Нова ТВ Стандард Сител Курир +инфо Фактор

30 поврзани вести »

Учениците одат на распуст

Алсат-М - 09.06.2017

За околу 270.000 ученици, од кои 188.000 основци и 80.000 средношколци, денеска е последниот училишен ден од учебната 2016/2017 година. Полуматурантите овој месец ќе се запишуваат во средни училишта.

Учениците одат на распуст

Канал5

Чао училиште до септември

Вест

Последен училишен ден, учениците одат на распуст

ТВ21

Учениците одат на распуст

Телма

МРТ Кајгана Нетпрес Сител Макфакс +инфо Слободен Печат А1 On

29 поврзани вести »