TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2017-06-05 - 2017-06-11

Денеска сончево и топло, за утре УХМР повторно најавува нестабилност

Кумановски м. - 10.06.2017

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Кон крајот на денот ќе има услови за изолирана појава на нестабилност со краткотраен пороен дожд и ретки грмежи, информираат од Управата за ...

Променливо облачен четврток

Таратур

Облачно со локален дожд и грмежи

Макфакс

Облачно со локален дожд и грмежи

Кајгана

Облачно со локален дожд и грмежи

Точка

Канал 77 Мета Либертас Вест Канал5 ТВ21 Репортер Сител

91 поврзани вести »

Граѓаните се горди и се благодарни на хероите од РК Вардар

Скопје инфо - 11.06.2017

Чувство на радост гордост и среќа, вистински национални емоции кои те прават горд македонец. Една седмица по големото финале во Келн во кое РК Вардар ја освои шампионската титула во лигата на шампионите емоциите и коментарите сеуште не стивнуваат.

Вардар на 14 јуни ги започнува подготовките

ТВ21

Фудбалерите на Вардар на подготовки во Австрија

Вест

Вардарци ги „палат“ моторите на 14 јуни

SportMedia

Вардар стартува со подготовки в среда, на 14 јуни

Екипа

Gol.mk Курир 24Фудбал Телеграф Екипа Gol.mk SportMedia Екипа

135 поврзани вести »

Променливо облачно, нестабилно и посвежо

Канал5 - 11.06.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, нестабилно и посвежо, на повеќе места со пороен дожд и грмежи, локално во форма на невремe. Попладне ќе дува умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од девет до 16 степени, а ...

Нестабилно и посвежо време со пороен дожд

ТВ21

Променливо облачно, нестабилно и посвежо

Курир

Силно невреме синоќа во Скопје – еве што не чека денеска

Gotvi.mk

Времето денеска ќе биде променливо облачно

Р.С.Европа

Press24 Репортер Нетпрес Сител Репортер А1 On Нова ТВ МК News

87 поврзани вести »