TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2017-06-05 - 2017-06-11

Раул: Македонија - Шпанија да заврши нерешено

Вест - 10.06.2017

Селекторот на ракометната репрезентација на Македонија и тренер на Вардар ќе го следи во живо фудбалскиот меч кој утре ќе се игра на арената „Филип Втори“ Македонската фудбалска репрезентација се подготвува за утрешниот меч против фаворизираната ...

Раул: Сакам Македонија - Шпанија да заврши нерешено

SportMedia

Георгиевски: Не сакам „што би било ако би било“...

Н.Македонија

Раул навива за Шпанија, но посакува реми

Идивиди

Митков: Украина е првиот најважен противник

Канал5

А1 On Курир Репортер Сител +инфо Вечер Прес Пулс24 Локално

115 поврзани вести »

Медал за заслуги за Македонија за ракометарите на Вардар

Вест - 06.06.2017

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, донесе одлука да ги одликува членовите на ракометниот клуб Вардар со „Медал за заслуги за Македонија“, а на РК Вардар ќе му биде доделено високо признание „Повелба на Република Македонија“.

„Медал за заслуги за Македонија“ за ракометарите на Вардар

Телма

„Медал за заслуги за Македонија“ за ракометарите на Вардар

24 Вести

„Медал за заслуги за Македонија“ за ракометарите на Вардар

ТВ21

„Медал за заслуги за Македонија“ за ракометарите на Вардар

Канал5

Телма Фокус Фокус Канал5 Алсат-М Телеграф А1 On Нетпрес

64 поврзани вести »