TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2017-06-05 - 2017-06-11

Парламентарни избори во Франција

Алсат-М - 11.06.2017

Во Франција почна гласањето на првиот круг од парламентарните избори кои се исклучително важни за новоизбраниот претседател Емануел Макрон. Се очекува неговата партија Република, напред да победи и по вториот круг на 18 јуни да добие стабилно ...

Парламентарни избори во Франција

Телма

Парламентарни избори во Франција

24 Вести

Локални избори во Италија

Алсат-М

Парламентарни избори во Франција

Канал5

24 Вести 24 Вести 24 Вести Вест Вест Алфа Алфа А1 On

79 поврзани вести »

„Клик Плус“: Кој на крајот ќе излезе поголем демократ, Груевски или Заев?

ТВ21 - 09.06.2017

Гестот на премиерот Зоран Заев кој со отворањето на вратите на владата најави отвореност кон медиумите и јавноста ги подели ставовите на дел од аналитичарите и граѓанските активисти. За едни тоа е чист популизам како и многуте реформи иако Заев ги ...

Business Insider: Литванија ќе се чува од Русија со ограда од бодликава жица

Локално

ВМРО-ДПМНЕ: Ние правевме, вие уривате

Фокус

ВМРО-ДПМНЕ до новата влада: Ние правевме, вие уривате

Макфакс

ВМРО-ДПМНЕ до новата влада: Ние правевме, вие уривате

Точка

Сакам да кажам Вест Фокус Телма Фокус Нетпрес Репортер Макфакс

52 поврзани вести »

Прифатени барањата за апанажа на 38 поранешни пратеници

Канал5 - 10.06.2017

Собраниската комисија за прашања на изборите и именувањата на денешната седница ги прифати барањата за апанажа на 38 пратеници од минатиот состав, додека на следната седница што претседателот Илија Димовски ја закажа за во вторник ќе биде ...

Апанажа ќе земаат 38 поранешни пратеници

Фактор

Поранешни пратеници: Им следува, си бараат апанажа

Вест

Триесет и девет пратеници од минатиот состав побарале апанажа

ТВ21

Собраниската комисија ќе ги разгледува барањата за апанажа

Фокус

Алсат-М Алсат-М 24 Вести Вест Телма Фокус ТВ21 А1 On

52 поврзани вести »

(ФОТО) Два брендирани автобуса ќе ги возат ракометарите

ЗаЗабава - 07.06.2017

Град Скопје утре на плоштадот „Македонија“ ќе организира пречек на ракометарите на Ракометниот клуб „Вардар“, по освоената титула во Европската лига на шампиони во Келн, Германија. Се појавија и автобусите за нашите шампиони на кои стојат боите и ...

Ракометарите на шампионот Вардар пристигнаа во Скопје

Телма

Пречек за ракометарите на шампионот Вардар

Алсат-М

Македонија ги пречекува златните ракометари на „Вардар“

Канал5

ВО ЖИВО: Пречек за ракометарите на шампионот Вардар

Курир

Нетпрес Сител Слободен Печат Кајгана +инфо Факултети А1 On Стандард

73 поврзани вести »