TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2017-06-05 - 2017-06-11

Вучиќ ги повика Србите во Косово да гласаат

Стандард - 11.06.2017

Српскиот претседател Александар Вучиќ ги повика косовските Срби да гласаат масовно на предвремените парламентарни избори кои се одржуваат денеска, пренесе KosovaPress. Вучиќ изјави дека Србија и целиот српски народ, заедно со сонародниците во ...

Вучиќ му даде ретко, но моќно име на синот

Република

Вучиќ им порача на косовските Срби масовно да гласаат

Фактор

Вучиќ: Со насмевка на лицето ги прекинувам државничките обврски

Вест

Претседателот Вучиќ по третпат стана татко

ТВ21

Канал5 Алсат-М Курир Сител А1 On Press24 Кајгана Стандард

54 поврзани вести »