TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2017-06-05 - 2017-06-11

Меџити: Општина Чаир ја поддржува работата на СЈО

Телма - 06.06.2017

Општина Чаир ја поддржува работата на Специјалното јавно обвинителство, правната држава е вредност на демократијата“ – вели Изет Меџити, градоначалник на општина Чаир за порталот на албански јазик „Журнал“, по веста дека СЈО влегло во општината.

СЈО во Чаир бара докази за дивоградби

Вест

СЈО влезе во општина Чаир

Канал5

СЈО во Чаир: Се истражуваат дивоградбите

ТВ21

СЈО во Чаир бара детални информации за објект спроти американска амбасада

Алсат-М

ТВ21 МКД Макфакс Слободен Печат Репортер МРТ Нетпрес Макфакс

34 поврзани вести »

Што е „Маршалов план“ за Западниот Балкан?

Deutsche Welle - 10.06.2017

Сакаме Западниот Балкан да стане дел од ЕУ, но веќе и пристапниот процес да донесе придобивки за граѓаните, наведува за ДВ Кристијан Хелбах, координатор за Западен Балкан во германското министерство за надворешни работи.

Што е „Маршалов план“ за Западниот Балкан?

Нова ТВ

Што е „Маршалов план“ за Западниот Балкан?

Репортер

Што е “Маршалов план” за Западен Балкан?!

Макфакс

Што е „Маршалов план“ за Западниот Балкан?

Либертас

Локално Локално Н.Македонија Фокус Вест ТВ21 Макфакс +инфо

51 поврзани вести »