TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2017-06-12 до 2017-06-18

ДОМ: Проблемот со депониите треба да се решава, а не да служи за маркетинг

24 Вести - 18.06.2017

Демократската обнова на Македонија порачува дека проблемот со депониите треба да се решава, а не да служи за маркетинг. Во соопштението,ДОМ наведува дека постојат план и физибилити студии за целосно решавање на отпадот во македонија и за затворање и ...

ДОМ: Досега немало политичка волја за проблемот со депониите

Нова ТВ

ДОМ: Депониите не се за маркетинг, туку за решавање

МКД

ДОМ: Депониите не се за маркетинг, туку за решавање!

+инфо

ДОМ: Депониите не се за маркетинг, проблемот со отпадот мора да се реши

Макфакс

Либертас Сител Фокус А1 On Канал5 Курир Репортер Локално

249 поврзани вести »

Димитров почна да го крши мразот со Грција

10без10 - 15.06.2017

Во пријателска и позитивна атмосфера помина денешната прва посета на министерот за надворешни работи Никола Димитров на Атина, Грција, каде се сретна со неговиот колега Никос Коѕијас. Коѕиас изрази задоволство од пречекот на Димитров во Атина и се ...

“СПОР ЗА ИМЕ“: Кој и зошто од географски направи идентитетски проблем?

Фактор

Димитров во Атина, Коѕиас најави дека нема да се зборува за името

Нова ТВ

Министерот за надворешни работи Димитров во посета на Грција

24 Вести

Средба Димитров - Коѕијас

24 Вести

Телма Нова ТВ Алсат-М 24 Вести Алсат-М Deutsche Welle 24 Вести 24 Вести

135 поврзани вести »

Реал му дава целосна поддршка на Роналдо

+инфо - 18.06.2017

Во соопштението од Реал Мадрид стои дека клубот целосно го поддржува својот играч кој негираше дека затаајувал данок. Реал Мадрид се огласи со соопштение во кое изразува целосна поддршка и доверба кон својата прва ѕвезда Кристијано Роналдо по ...

Калдерон: Роналдо тешко ќе ја промени одлуката

СуперСпорт

Случајност или не, Роналдо ги „подгреа“ шпекулациите?!

Спортски

Над половина милион читатели на „Марка“ гласаа на неколку прашања на темата „Роналдо“ – ова се резултатите

24Фудбал

„Роналдо, потребен си ни!“

24Фудбал

24Фудбал Спортски МКД СуперСпорт 24Фудбал Идивиди А1 On Спортклуб

171 поврзани вести »

Без паника: Македонија оди на ЕП дури и да загуби од Чешка со 9 разлика!

24 Вести - 18.06.2017

По одигрувањето на саботните натпревари од квалификациите за ЕП во Хрватска се комплетираа неколку од седумте групи и се искристализира табелата на третопласираните репрезентации. Имајќи предвид дека најдоброто трето место исто така води на ЕП, ...

Македонија оди на Европско, Чешка „распарчена“ во Скопје!

24 Вести

Јоновски и Митревски се враќаат против Чешка

Спортски

Македонија против Чешка за пласман на Европското првенство во Хрватска

МКД

Македонија убедливо ја победи Чешка, одиме на ЕП во Хрватска

+инфо

ТВ21 СуперСпорт МКД РК Металург Екипа Екипа Екипа Екипа

167 поврзани вести »