TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2017-06-19 - 2017-06-25

Иванов го честиташе Рамазан Бајрам

Фокус - 25.06.2017

Претседателот Ѓорге Иванов, по повод големиот муслимански празник Рамазан-бајрам, упати честитка до поглаварот на Исламската верска заедница во Република Македонија, Реис–ул–улема Хаџи Сулејман ефенди Реџепи, до членовите на Ријасетот на ИВЗ и до ...

Иванов упати честитка по повод Рамазан Бајрам

Канал5

Честитка на Шекеринска за Рамазан Бајрам: Овој ден нека донесе душевен мир, разбирање и љубов

ТВ21

Честитка од министерката Шекеринска по повод Рамазан Бајрам

Канал5

Иванов упати честитка по повод Рамазан Бајрам

Алсат-М

ТВ21 ТВ21 ТВ21 Канал5 Алсат-М 24 Вести Канал5 24 Вести

195 поврзани вести »

ВМРО-ДПМНЕ:Заев крие од граѓаните што договарал во Софија

24 Вести - 25.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ во соопштение денеска наведува дека петти ден како Заев молчи и крие од граѓаните што договарал во Софија. „Заев во предизборниот период ветуваше јавни дебати за секое позначајно прашање, како граѓаните би кажале што и како мислат, за ...

ВМРО-ДПМНЕ:Заев крие од граѓаните што договарал во Софија

Канал5

ВМРО-ДПМНЕ:Заев крие од граѓаните што договарал во Софија

Алсат-М

ВМРО-ДПМНЕ: Заев крие од граѓаните што договарал во Софија

ТВ21

ВМРО-ДПМНЕ: Заев крие од граѓаните што договарал во Софија

Курир

Нетпрес Сител А1 On Курир Нетпрес Пулс24 Република Локално

193 поврзани вести »

Вучиќ до лидерите од Балканот: Да работиме за подобро утре на сиромашните граѓани

МКД - 25.06.2017

Претседателот на Србија Александар Вучиќ им порача на лидерите од Западниот Балкан дека Србија е спремна со нив да гради мостови преку „бездните на минатото и да се градат патишта и заедно да работиме на економскиот развој“.

Иванов во Белград на средба со Вучиќ

Алсат-М

Претседателот Иванов на средба со претседателот Вучиќ

ТВ21

Иванов во Белград на средба со Вучиќ

24 Вести

Александар Вучиќ стапи на должноста претседател на Србија

24 Вести

Алсат-М Канал5 24 Вести 24 Вести Канал5 ТВ21 Фокус Канал5

253 поврзани вести »

Во Битола до 32 степена

Тера - 25.06.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. УВ-индексот ќе има вредност 9. Утринската температура ќе се движи од 15 до 19, а дневната од ...

ПЕКОЛНО ТОПЛО: Еве какви температури ќе имаме во јули

Фактор

Сончево и многу топло со температура до 37 степени

Алсат-М

Сончево и многу топло со температура до 37 степени

Телма

Топлотен бран со тепература до 37 степени, се препорачува лесна и светла облека, течности

ТВ21

24 Вести Gotvi.mk +инфо Слободен Печат Алфа Факултети МКД Курир

125 поврзани вести »

ЕП фудбал У-21: Македонија загуби во дуелот со Португалија

Канал5 - 24.06.2017

Фудбалската репрезентација на Македонија до 21 година синоќа загуби во дуелот со Португалија од 3.коло од групата Б на Европското првенство во Полска. Португалија која на претходниот шампионат беше финалист ја победи Македонија со 4:2 (2:1), но тоа ...

Милевски: Играчите покажаа како треба да се игра за својата земја

Канал5

ЕП Полска, младите фудбалери со два порази и едно реми

Алсат-М

Елмас: Оставивме добар впечаток

А1 On

Николов: Гордо ја претставувавме Македонија, тоа е моделот и за следните генерации

Екипа

Екипа Дерби Стандард А1 On А1 On Екипа Слободен Печат Спортклуб

166 поврзани вести »