TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2017-06-19 - 2017-06-25

Македонски автобус се запали во Грција, патниците безбедни

Алсат-М - 25.06.2017

Автобус на една македонска туристичка агенција претпладнево се запали во Грција на пат кон Халкидики, при што нема повредени патници. Грчките медиуми јавуваат дека патниците безбедно го напуштиле авотбусот пред целосно да изгори, а пожарот го ...

Видео: Македонски автобус се запали во Грција, патниците за среќа безбедно го напуштиле автобусот

Канал5

Македонски автобус се запали во Грција

ТВ21

Македонски автобус се запали во Грција, патниците безбедни

24 Вести

Се запали македонски автобус во Грција, патниците се безбедни

Фокус

Телма Канал5 Press24 Алфа Кајгана Стандард МРТ А1 On

29 поврзани вести »

Металург ќе биде дел од Лигата на шампионите

Канал5 - 24.06.2017

Македонскиот вицешампион во ракомет Металург и во новата сезона 2017/18 ќе биде дел од Лигата на шампионите. Металург повторно ќе биде дел од групите Ц и Д, каде се натпреваруваат условно „послабите“ екипи, односно во двете групи од по шест екипи.

Металург ќе игра во ЛШ - трета година по ред ЕХФ му додели „вајлд-карта“

24 Вести

Металург ќе биде дел од Лигата на шампионите

А1 On

Металург ќе биде дел од Лигата на шампионите

Стандард

Металург доби „виза“ за игра во Лигата на шампионите

Сител

ЗаЗабава Gol.mk 24 Ракомет SportMedia МКД Спортклуб РК Металург Екипа

41 поврзани вести »

Спасовски: Во иднина Македонија нема да гради нови центри за бегалците

Фактор - 24.06.2017

Прифатните центри во Гевгелија и Табановце се доволни и дека во иднина Македонија нема да гради нови центри за бегалците, вели министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски. Тој додава дека Македонија е подготвена за справување со бегалска криза.

Македонија нема да гради нови центри за бегалци!...

Н.Македонија

Спасовски: Македонија подготвена за нов бран бегалци

Канал5

Нема да се градат нови бегалски кампови, вели Спасовски

Сакам да кажам

Спасовски: Македонија подготвена за бегалски бран

Алсат-М

24 Вести Канал5 ТВ21 Нетпрес МКД Сител Алфа А1 On

27 поврзани вести »

Апсењето на Салах Абдеслам спречи нов терористички напад

24 Вести - 25.06.2017

Апсењето на Салах Абдеслам, единствениот преживеан од терористите кои извршија напад во Париз и Сен Дени на 13 ноември 2015 година, спречи серија други планирани напади со автомобил или камион-бомба, изјави пред иследниците Мохамед Абрини, еден од ...

Апсењето на Салах Абдеслам спречи нов терористички напад

Алфа

Апсењето на Салах Абдеслам спречи нов терористички напад

Курир

Апсењето на Салах Абдеслам спречи нов терористички напад

А1 On

Апсењето на Салах Абдеслам спречи нов терористички напад

Вечер Прес

Дерби Точка Оff.net Слободен Печат Дерби Gol.mk Спортски Спортклуб

39 поврзани вести »

Охриѓанец се удави во Охридско Езеро

ТВ21 - 19.06.2017

Охриѓанец е пронајден мртов во водите на Охридското Езеро, во близина на плажата Сараиште, што се наоѓа кај стариот дел на Охрид. Беживотното тело на 61-годишниот маж е пронајдено вчера околу 18 часот од страна на капачи кои веднаш ја известиле ...

Охриѓанец се удави во водите на Охридското Езеро

24 Вести

Маж се удави во Охридското езеро

Канал5

61-годишен охриѓанец се удави во Охридското езеро/Обновен

Канал5

Ова е лицето кое вчера се удави во Охрид

Press24

А1 On Телеграф Скопје24 Слободен Печат Сител Репортер Алфа А1 On

38 поврзани вести »