TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2017-06-19 - 2017-06-25

Средба на пратеникот Груби со словенечкиот амбасадор Јазбец

Канал5 - 23.06.2017

Претседателот на собраниската Комисија за европски прашања Артан Груби денеска во Собранието се сретна со словенечкиот амбасадор Милан Јазбец. Пратеникот Груби и евроамбасадорот Јазбец, како што е наведено во соопштението од Комисијата, разговарале ...

Средба на пратеникот Груби со словенечкиот амбасадор Јазбец

А1 On

Артан Груби се сретна со словенечкиот амбасадор

Макфакс

Aртан Груби го пречека словенечкиот амбасадор со партиско знаме на ДУИ

Макфакс

Груби и Јазбец разговараа за реформите и евроинтеграциите

Нетпрес

Точка А1 On Макфакс Сител OhridNews +инфо МКД Точка

66 поврзани вести »

Перо Антиќ со нов договор од Фенербахче

Кајгана - 25.06.2017

По освојувањето на европската и националната шампионска титула, истанбулскиот клуб му понудил продолжување на договорот на Перо Антиќ. Клупските извори велат дека Фенербахче ќе им понуди нови договори на Перо Антиќ, Џиџи Датоме, Костас Слукас и ...

Фенербахче ги задржува најдобрите кошаркари, позната иднината и на Антиќ

Дерби

Антиќ добива нов договор

Вечер Прес

Позната иднината на Антиќ

Република

Перо Антиќ добива нов договор од Фенербахче

Gol.mk

Макфакс Курир Екипа Gol.mk Н.Македонија Алсат-М Слободен Печат А1 On

94 поврзани вести »

Вардар се комплетираше – младинските репрезентативци се приклучија во Австрија

Екипа - 25.06.2017

Екипата на Вардар од денеска е комплетна на подготовките во Австрија. Младинските репрезентативци во текот на вчерашниот ден пристигнаа во подготвителната база во Бад Татцмансдорф. Игор Алексовски, Бесир Демири, Дарко Велковски, Висар Муслиу, Бобан ...

Во базата на Вардар дојдоа и младинските репрезентативци

SportMedia

УЕФА пресече: Вардар – Малме ќе се игра во Струмица

Екипа

УЕФА одлучи Вардар против Малме во Струмица!

Спортски

УЕФА го одби барањето Вардар да биде домаќин во Јагодина

Gol.mk

SportMedia SportMedia Канал 77 Слободен Печат Екипа Екипа Gol.mk Gol.mk

92 поврзани вести »

Хамонд ја менува Тереза Меј на премиерската позиција во Велика Британија?

Стандард - 25.06.2017

Некои водечки членови на владејачката Конзервативна партија во Велика Британија, сакаат министерот за финансии Филип Хамонд да ја преземе премиерската позиција од Тереза ​​Меј и да ја изведе земјата во преговорите за „Брегзит“, поради меките негови ...

Пратеници од сите британски партии се здружуваат против Меј

Тера

Британската економија година по гласањето за „Брегзит“

Стандард

Корбин сака нови парламентарни избори во Британија

Нетпрес

Британскиот опозиционен лидер Џереми Корбин вети предвремени избори

Стандард

Фактор Локално Локално 24 Вести Канал5 Телма ТВ21 Телма

90 поврзани вести »