TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2017-06-19 - 2017-06-25

Две кражби во Скопје

ТВ21 - 24.06.2017

На 22.06.2017 година околу 21,00 часот во аптека на ул. „Џон Кенеди “ во Скопје непознат сторител извршил разбојништво. Сторителот со закана со пиштол од вработениот одзел околу 14.000 денари и побегнал во непознат правец.

Сакал да ограби менувачница во Скопје, но алармот го спречил

Скопје24

Ограбена бензиска во Скопје

Сител

Аеродром: Крадци им влегле во домот додека спиеле

Макфакс

Хорор во Скопје - Додека спиеле им влеге крадци - Еве што се случило

Сител

Кајгана Кајгана Press24 Слободен Печат Слободен Печат Скопје24 Скопје24 +инфо

85 поврзани вести »

Земјотрес во Јапонија

ТВ21 - 25.06.2017

Земјотрес со интензитет од 5,2 степени според Рихтеровата скала денеска е регистиран во централна Јапонија. Американскиот геолошки институт објави дека епицентарот на земјотресот бил на 10 километри длабочина, на околу 30 километри западно од Ина во ...

Умерен земјотрес во Јапонија

+инфо

Земјотрес од 5,2 степени утрово во Јапонија - граѓаните стравуваат

Press24

Земјотрес со интензитет од 5,2 степени во Јапонија

Сител

Умерен земјотрес во Јапонија

А1 On

Локално Локално 24 Вести ТВ21 Press24 Сител Скопје24 А1 On

84 поврзани вести »

Поради опасност од пожар евакуирани пет згради во северен Лондон

Канал5 - 24.06.2017

Станарите на пет згради во северниот дел на Лондон биле евакуирани по налог на локалните власти поради опасност од пожар и итни градежни зафати за поставување на противпоражна заштита. Девет дена по пожарот во повеќекатницата Гренфел на западот на ...

Нов пожар во зграда во Лондон

24 Вести

Протест против евакуацијата во Лондон поради заштита од пожар

Deutsche Welle

Повторно гори зграда во Лондон

+инфо

Евакуирани пет згради синоќа во Лондон поради опасност од пожар

Скопје24

Скопје24 Макфакс Стандард Кајгана Алфа Либертас Локално Фактор

82 поврзани вести »

Статистика: Енис Барди, „најпеколен“ играч на ЕП во Полска

Екипа - 25.06.2017

Македонскиот фудбалски репрезентативец Енис Барди, е ’најпеколниот’ играч на Европското првенство во Полска. Тој по трите одиграни натпревари од групната фаза, се наоѓа на првото место во рангирањето за најмногу упатени шутеви во рамките на ...

Енис Барди: Горд сум што сум дел од оваа репрезетнација!

ТВ21

Енис Барди се сели во Ла Лига?

СуперСпорт

ФОТО НА ДЕНОТ: Рака на срце – двоецот Бобан – Барди е машината на Македонија!

Екипа

Барди, Николов и Зајков се нашите „маратонци“ на ЕП во Полска

SportMedia

SportMedia ТВ21 Gol.mk Спортклуб SportMedia СуперСпорт 24Фудбал Оff.net

77 поврзани вести »