TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2017-06-19 - 2017-06-25

Германија подготвува санкции против САД

Локално - 25.06.2017

Специјализираната економска агенција Platts, која влегува во американската група компании S & P Global Inc, соопшти дека “во Берлин се водат разговори за одмазднички санкции против САД” во контекст на потребата да биде заштитен европскиот енергетски ...

Меркел: ЕУ едногласно ги продолжи санкциите кон Русија

Курир

Меркел: ЕУ едногласно ги продолжи санкциите кон Русија

24 Вести

Меркел: ЕУ едногласно ги продолжи санкциите кон Русија

Алсат-М

Меркел: ЕУ едногласно ги продолжи санкциите кон Русија

А1 On

Нова ТВ +инфо Сител Р.С.Европа Руска реч Руска реч Стандард Кајгана

64 поврзани вести »

Парламентарни избори во Албанија

Алсат-М - 25.06.2017

Повеќе од 3,4 милиони албански граѓани со прав на глас денеска ги избираат новите 140 пратеници во Парламентот на Албанија. Иако во единствениот избирачки список во кој се регистрирани 3.451.896 гласачи нема некои поголеми измени споредено со ...

Парламентарни избори во Албанија

24 Вести

Еди Рама победник на изборите според излезните анкети

Фокус

Пукање на избирачко место, поткуп на гласачи – нерегуларности на изборите во Албанија

24 Вести

Парламентарни избори во Албанија

Алфа

Нова ТВ Курир Нетпрес А1 On Стандард Р.С.Европа Нова ТВ МКД

63 поврзани вести »

Препораки до граѓаните за заштита од високите температури

Канал5 - 25.06.2017

Топлото време го зголеми и бројот на здравствените прегледи во Здравствените установи во земјава. Институтот за Јавно Здравје на Македонија излезе со серија препораки до граѓаните како да се заштитат од високите температури откако земјата е зафатена ...

Не излегувајте надвор и пијте течости, порачуваат здравствените власти

Мета

Пеколни жештини - жолта алертна фаза во земјава

24 Вести

Африкански бран и жолта алертна фаза

Скопје24

Препораки за заштита: Топлотен бран денес ќе ја зафати Македонија

Скопје инфо

Press24 Сител Таратур Скопје инфо Вечер Прес Точка Н.Македонија Канал5

40 поврзани вести »

Рикардо победник на трката за ГН на Азербејџан

24 Вести - 25.06.2017

Возачот на Ред Бул Даниел Рикардо е победник на денешната трка за Големата награда на Азербејџан што се возеше на патеката низ улиците на Баку. Трка сепак беше во знак на инцидентот на двајцата првопласирани возачи во генералниот пласман Себастијан ...

Рикиардо победи во Баку, трката ја одбележа Инцидентот помеѓу Фетел и Хамилтон

Телма

Луда трка во Баку, Рикиардо прв, Фетел пред Хамилтон

Сител

Инцидент помеѓу Хамилтон и Фетел на трката во Баку (видео)

Кајгана

Фетел и Хамилтон ќе се испотепаа на патеката (Видео)

SportMedia

Макфакс Екипа Спортклуб Спортски Екипа МКД Gol.mk SportMedia

58 поврзани вести »