TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2017-06-19 - 2017-06-25

Федерер победник на турнирот во Хале

Канал5 - 25.06.2017

Швајцарецот Рожер Федерер ја продолжи доминацијата на турнирот во германскиот град Хале откако денеска во финалето го победи Александар Зверев (Германија) со 2-0 во сетови. Федерер по девтти пат триумфираше на овој турнир, а мечот го доби за 55 ...

Федерер победи во Хале

+инфо

Федерер доминантно до титулата во Хале

Кајгана

Големиот Федерер со нова титула, деветта во Хале!

ЗаЗабава

И тоа го видовме: Федерер знае бекхенд и со две раце (ВИДЕО)

Спортклуб

Стандард Дерби Gol.mk Екипа Gol.mk Спортклуб SportMedia Дерби

57 поврзани вести »

Локализиран големиот пожар во Португалија

Телма - 22.06.2017

Португалските пожарникари во текот на минатата ноќ успеаја да го локализираат најсмртоносниот пожар во поновата историја на Португалија, во кој загинаа 64 лица, а над 150 се повредени. Како што соопшти утрово претставник на португалските власти, ...

Локализиран големиот пожар во Португалија

А1 On

Локализиран големиот пожар во Португалија во кој загинаа 64 лица

Курир

Локализиран големиот пожар во Португалија

Алфа

Изгасен најстрашниот пожар во поновата историја на Португалија (ФОТО+ВИДЕО)

МКД

Вечер Прес Либертас Н.Македонија Press24 Макфакс Слободен Печат Кајгана Точка

52 поврзани вести »

На Ердоган му се слоши за време на утринската молитва

24 Вести - 25.06.2017

Претседателот на Турција Реџеп Таип Ердоган изјави дека се чувствува добро откако за време на утринската молитва во џамијата Мимар Симан во Истанбул му се слоши. Турскиот весник „Хуријет“ објави дека на Ердоган му е пружена лекарска помош откако му ...

За Ердоган измама се ветувањата за оружјето доставено на сириските Курди

ТВ21

На Ердоган му e пружена лекарска помош за време на утринската молитва

Алсат-М

На Ердоган му се слоши за време на утринската молитва

Курир

Ердоган се онесвести на утринската молитва за Рамазан Бајрам

Кајгана

Алфа А1 On А1 On Стандард Press24 Сител Макфакс МКД

51 поврзани вести »

Духовни лекции кои можеме да ги научиме од летото

Кафе пауза - 25.06.2017

Циклусот на годишните времиња совршено ги прикажува патувањето кое сите го правиме низ животот. Ако ја набљудуваме природата, ќе сфатиме дека таа ни ја покажува духовната работа која треба да ја правиме во различни периоди низ годината.

Почна летото

24 Вести

Почна летото

Канал5

Почна летото

Курир

Утрово почна летото

+инфо

Телеграф Нова ТВ Скопје24 Сител Нетпрес МРТ А1 On Алфа

34 поврзани вести »