TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2017-06-19 - 2017-06-25

Доаѓа силен топлотен бран

Алсат-М - 23.06.2017

Жолтата фаза во која земјата невлезе денеска, ќе трае до крајот на овој месец, велат метеоролозите. Од Хидрометеоролошкиот завод нагласија дека вистинскиот тропски топлотен бран се очекува да дојде од вторник следната недела, кога температурите ќе ...

Помогнете си себеси додека трае топлотниот бран

Факултети

Предупредување: Доаѓа силен топлотен бран

Република

Тропски бран во Европа, од Лондон до Сибир

Телма

[Инфографик] Каде се измерени највисоките температури во светот?

Кајгана

МРТ +инфо Кумановски м. Фактор Република Вечер Прес Локално Канал5

45 поврзани вести »

„Скопско лето“ ќе понуди 40 пријатни летни вечери...

Н.Македонија - 23.06.2017

„Скопско лето“ ќе понуди 40 пријатни летни вечери Со настапот на Омер Фарук Текбилек (САД/Турција) и неговиот ансамбл во Македонска опера и балет почна годинешното „Скопско лето“, меѓународна културна манифестација што традиционално почнува на ...

Со концерт на Текбилек отворено годинешното Скопско лето

Канал5

Со концерт на Текбилек отворено годинешното Скопско лето

Сител

Со концерт на Текбилек отворено годинешното Скопско лето

А1 On

ФОТО: Отворено „Скопско лето 2017"

Press24

Алфа Таратур +инфо Курир Либертас Локално Мета Канал5

44 поврзани вести »