TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2017-06-26 до 2017-07-02

Трибина: Дел од македонското ткиво и битие влегува во самоуништувачка игра

Канал5 - 02.07.2017

Еден дел од македонското ткиво и битие влегува во самоуништувачка игра, а тоа што го прави СДСМ денес не е македонска опција, беше речено на трибината на институтот Павел Шатев. Оливер Андонов , меѓу другото рече дека СЈО преку свои методи сака да ...

Костов: Само несигурните луѓе бараат аплауз за она што го сработиле или не го сработиле

Курир

Андонов: Еден дел од македоското ткиво и битие влегува во самоуништувачка игра, а тоа што го прави СДСМ денес не е македонска опција

Курир

Андонов за Алфа: СЈО води политичка хајка против ВМРО-ДПМНЕ

Курир

Андонов за Алфа: СЈО и во иднина ќе продолжи да биде политички инструмент за притисок врз ВМРО-ДПМНЕ

Курир

Нетпрес Пулс24 Пулс24 Пулс24 Пулс24 ТВ21 Либертас Курир

226 поврзани вести »

Попладне средба Иванов - Нимиц

24 Вести - 02.07.2017

Специјалниот претставник на Обединетите Нации во разговорите меѓу Македонија и Грција Метју Нимиц денеска попладне ќе има средба со претседателот Ѓорге Иванов, соопшти Кабинетот на Претседателот.

Нимиц на средби со македонскиот државен врв

24 Вести

Нимиц на средба со Иванов попладнево

Телма

Нимиц во Скопје да го опипа пулсот на новата Влада

+инфо

Попладне средба Иванов-Нимиц

МКД

ТВ21 Р.С.Европа ТВ21 Р.С.Европа МРТ Либертас Фокус Фокус

169 поврзани вести »

Хан: Да се продолжи мандатот на СЈО

Телма - 02.07.2017

Судскиот систем треба да функционира во целост за да се врати довербата во квалитетот и независноста на судството. Тоа е нешто што граѓаните на земјата го заслужуваат, да може да се потпрат на функционално, транспарентно и некорумпирано судство, ова ...

Хан: Да се врати довербата во судството

24 Вести

Хан: Судски епилог за предметите од СЈО

Алсат-М

Хан за РСЕ: Граѓаните треба да се уверат дека за криминалите ќе има процеси и казни

+инфо

Хан – Да се врати довербата во судството

Р.С.Европа

Фокус 10без10 Локално Курир Република Пулс24 Press24 24 Вести

163 поврзани вести »

Трет земјотрес денеска во Охрид и околината

Алсат-М - 02.07.2017

Земјотрес со јачина од 2,7 степени според Рихтеровата скала попладнево во 14 часот и 31 минути беше почуствуван во Охрид и околината, соопшти Сеизмолошка опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

За две недели во охридско регистрирани над 800 земјореси

Телма

Земјотрес од 4 степени по Рихтер во Охрид

24 Вести

Трет земјотрес денеска во Охридско

+инфо

Трет земјотрес денеска во Охрид и околината

ТВ21

+инфо Р.С.Европа Канал5 Сител Здравство24 Либертас Канал5 Сител

158 поврзани вести »

Утрово мало заладување - ова се моменталните температури

Сител - 02.07.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Попладне и во вечерните часови на повеќе места ќе настапи нестабилно време со поројни врнежи од дожд и појава на грмежи.

Утрово мало заладување - ова се моменталните температури

Press24

Сончево и многу топло, до 43 степени

Телма

Сончево и многу топло, до 43 степени

Алсат-М

Сончево и многу топло, до 43 степени

24 Вести

Телма Р.С.Европа МКД ТВ21 БркајРабота Популарно Таратур Канал5

158 поврзани вести »

Топло и ветровито, попладне дожд и грмежи

Телма - 02.07.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Попладне и во вечерните часови на повеќе места ќе настапи нестабилно време со поројни врнежи од дожд и појава на грмежи.

Времето денеска: Топло и ветровито, попладне дожд и грмежи

Алсат-М

Време: Многу топло, попладне врнежи

24 Вести

Денеска многу топло, попладне дожд

+инфо

Многу топло време, попладне врнежи

Р.С.Европа

ТВ21 МКД МРТ Идивиди Либертас Сител Канал5 Канал5

107 поврзани вести »

Македонија пред бурно долго лето

Позитив.мк - 30.06.2017

Реформите и односите со соседните држави се во преден план на Владата, судејќи по потезите кои ги влече премиерот Зоран Заев и неговиот кабинет. Утре во Скопје пристига специјалниот претставник на Обединетите нации, Метју Нимиц, на покана на ...

Средба Прибе - Вангеловски

24 Вести

Прибе се сретна и со Вангеловски, за еден месец закажаа уште една средба

МКД

Прибе во Врховен – оставрил средба со Јово Вангеловски

Правдико

Прибе се сретна со Јово Вангеловски во Врховниот суд

Кајгана

Академик Локално 10без10 Локално Нова ТВ Алсат-М Алсат-М 24 Вести

97 поврзани вести »