TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2017-07-10 - 2017-07-16

АНАЛИЗА: Балкански сојуз – проект за нова Југославија во границите на ЕУ

Нетпрес - 16.07.2017

Насочувањето на земјите од поранешна Југославија едни кон други го поттикнува и разочарувањето од Европската унија, којашто не ги отвори своите порти за повеќето од ни Шесте балкански земји, кои сметаат на приклучување кон Европската унија, но уште ...

Еспресо во Трст

Deutsche Welle

Оптимизмот од Трст против баучот на стара Југославија

Слободен Печат

Се основа научна фондација на Западен Балкан

Иновативност

Дискусија за младинското учество и организирање

Радио МОФ

Либертас Локално Локално Либертас Либертас Н.Македонија Канал5 МКД

402 поврзани вести »

Силен земјотрес утринава го стресе Крит

Фокус - 16.07.2017

Силен земјотрес со јачина од 5.3 степени според Рихтеровата скала го погди грчкиот остров Крит, соопшти Грчкиот институт за геодинамика. Епицентарот на земјотресот бил во близина на крајбрежниот град Иерапетра, односно на 60 км југоисточно од градот ...

Силен земјотрес почувствуван на Крит во Грција

Канал5

Умерен земјотрес го погоди Крит

Алсат-М

Земјотрес го погоди Крит

24 Вести

Земјотрес со јачина од 5,3 степени го погоди Крит

А1 On

Макфакс Таратур Сител Нова ТВ Р.С.Европа Стандард Кајгана Press24

219 поврзани вести »

Голманот на Малме збесна: Си правевме журка на терен и Сириус брутално не казни

SportMedia - 16.07.2017

Ветеранот на голот на Малме, Јохан Виланд, ги критикуваше соиграчите од редовите на шведскиот првак и предупредува сите заедно сериозно да ја сфатат работата. Малме му дозволи на Сириус на двапати да се врати од два гола негатива и да освои бод со ...

Украинци ќе му судат на Вардар против Малме во Струмица

Gol.mk

Розенберг: Ќе играм против Вардар, можеби и 90 минути на реваншот во Струмица

Екипа

Цел Копенхаген навива за Вардар: Победете го Малме ќе ве честиме пиво

SportMedia

Вардар пристигна во Струмица

SportMedia

Екипа Gol.mk Канал5 24 Вести ТВ21 Вардар SportMedia МКД

237 поврзани вести »

Нестабилно со пороен дожд и грмежи за викендот

24 Вести - 14.07.2017

Нестабилно со локален пороен дожд и грмежи се очекува денеска доцна попладне во јужните делови од земјава. Нестабилно со пороен дожд и грмежи, според најавите на УХМР, ќе биде и утре попладне претежно на југот и истокот од земјава.

Нестабилно со пороен дожд и грмежи за викендот

Алсат-М

Нестабилно со пороен дожд и грмежи за викендот

Канал5

Викендов УХМР најавува нови временски неприлики

Сител

УХМР со нова временска прогноза за викендот

Курир

А1 On Press24 Алфа Press24 Скопје24 Скопје инфо Пулс24 МК News

151 поврзани вести »