TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2017-07-17 - 2017-07-23

Јакимовски: Со овој договор треба да се откажеме од човековите права на нашето национално малцинство во Бугарија

Курир - 23.07.2017

Откако е дадена таа изјава, од посетата на Заев во Бугарија до денеска, било да се работи за националист, за ултранационалист или за било каков званичник или поранешен функционер во Бугарија, сите со потсмев гледаат на овој договор, изјави во ...

Јакимовски: Со овој договор треба да се откажеме од човековите права на нашето национално малцинство во Бугарија

Нетпрес

Јакимовски: Со овој договор треба да се откажеме од човековите права на нашето национално малцинство во Бугарија

Република

На договорот со Бугарија гледајте како на полуполна, а не полупразна чаша, изјави Заев

Сакам да кажам

Заев: Доколку Договорот со Бугарија е штетен, Парламентот има обврска да не гласа

Фокус

Нетпрес А1 On Нова ТВ Макфакс Слободен Печат Слободен Печат Точка 24 Вести

172 поврзани вести »

И Вардар меѓу најдобрите во светот

SportMedia - 23.07.2017

Вардар на најновиот ранкинг според „CLUBWORLDRANKING" се наоѓа на 934 место во светот. Ова е првпат Вардар по долго време да се најде на оваа листа и тоа само поради успехот над Малме и пласманот во 3.квалификациско коло во ЛШ.

Вардар слави 70 години постоење, седум децении симбол на Скопје и Македонија

МКД

Најтрофејниот македонски бренд слави: Среќен 70. роденден, Вардаре!

Gol.mk

Вардар слави 70. роденден

SportMedia

Вардаре, среќен 70-ти роденден

Курир

Екипа 24Фудбал Слободен Печат Телма ТВ21 Канал5 Екипа Gol.mk

236 поврзани вести »

Судиите кои го спасија Сеад Кочан од притвор ќе одлучуваат и за притворите на Јакимовски, Грујевски и Бошковски

Фокус - 22.07.2017

Истите судии кои го спасија бизнисменот Сеад Кочан од притвор, кој од СЈО е обвинет во случајот „Труст“ сега ќе одлучуваат и за притворите на екс шефот на кабинет на Сашо Мијалков, Тони Јакимовски, поранешениот началник на Петта управа, Горан ...

Судиите кои го ослободија Кочан ќе одлучуваат за притворите на Грујовски, Јакимовски и Бошковски

Макфакс

Судиите кои го ослободија Кочан ќе одлучуваат за притворите на Грујовски, Јакимовски и Бошковски

Точка

Судиите кои го ослободија Кочан ќе одлучуваат за притворите на Грујовски, Јакимовски и Бошковски

Тера

Судиите кои го ослободија Кочан сега ќе одлучуваат и за притворите на Грујовски, Јакимовски и Бошковски

Локално

Алсат-М Фокус Канал5 24 Вести Сакам да кажам Фокус А1 On Слободен Печат

152 поврзани вести »