TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2017-07-17 - 2017-07-23

Што по германската шлаканица за малиот султан?

МКД - 23.07.2017

Претседателот на Турција ја сече гранката на која седи – неговата земја е, имено, економски многу зависна од Германија, пишува Дојче веле . Поради натрупаните спорови, Берлин сега најавува заостени економски мерки против Анкара.

Ердоган: Германија да не се меша во внатрешните прашања на Турција

МКД

Туризмот во Турција само со гребнатинки

Либертас

Туризмот во Турција само со гребнатинки

Локално

Разбирлив е цврстиот став на Берлин кон Турција

Вечер Прес

Deutsche Welle Телма Deutsche Welle Макфакс Р.С.Европа А1 On А1 On Стандард

88 поврзани вести »

Конг во тело на Смигол

Либертас - 21.07.2017

Локалните избори ќе бидат историски драматичен тест за сите албански политички партии и нивната пракса на молзење од иста крава Составување на политичка анализа за состојбите во албанскиот „политички“ кампус во овој момент е можеби најнеблагодарниот ...

Конг во тело на Смигол

Локално

Конг во тело на Смигол

Deutsche Welle

Средба на партиите потписнички на Албанската платформа во Собрание, БЕСА повторно бојкотира

Фокус

Средба на партиите на Албанците во Собранието

Алсат-М

24 Вести Фокус ТВ21 ТВ21 МКД А1 On А1 On +инфо

55 поврзани вести »

ХЈК Хелсинки покажа класа по поразот и елиминацијата од Шкендија

Gol.mk - 23.07.2017

Македонскиот вицепрвак, Шкендија ја елиминираше екипата на ХЈК Хелсинки во рамки од второто коло од квалификациите за Лигата на Европа. Финскиот претставник, кој постои веќе 110 години, покажа класа во поразот како што доликува на секој фудбалски ...

Шкендија на мегдан со Тракаи од 18.30 часот

Gol.mk

Челиковиќ: Стрелав во ЛЕ, а головите во првенството ќе им ги оставам на Бесарт и Буба!

Gol.mk

Шкендија ќе игра со клуб стар 12 години...

Н.Македонија

Шкендија продолжува во Лига Европа, Работнички елиминиран

24 Вести

Сител Слободен Печат 24Фудбал Макфакс SportMedia SportMedia Спортски Екипа

82 поврзани вести »

Хојт Ји и Могерини по името во Грција?!

Вечер Прес - 20.07.2017

Соопштението од Брисел не прецизира дали ќе стане збор и за Македонија и спорот со името, меѓутоа, интензивните активности по ова прашање изминатиот период укажуваат на тоа дека спорот за името не може да биде изоставен Американскиот заменик - ...

Што го движи Нимиц?...

Н.Македонија

Нимиц: Има нов импулс во напорите за решавање на спорот за името

Телма

Нимиц: Има нов импулс во напорите за решавање на спорот за името

24 Вести

Нимиц: Нов импулс во решавањето на спорот за името

Алсат-М

ТВ21 Канал5 ТВ21 Стандард А1 On Слободен Печат Телеграф МКД

82 поврзани вести »

Бонучи: Дојдов во Милан за бидам дел од новата историја

Gol.mk - 23.07.2017

Сè уште не стивнуваат реакциите по трансферот на Леонардо Бонучи, во тимот на Милан од конкурентниот Јувентус. Поради тоа со свое соопштение на социјалните мрежи се одлучи да ја објасни целата ситуација италијанскиот репрезентативец.

Кјелини: Многу ќе ми фали Бонучи, ама…

Дерби

Неочекувано име во Торино: Јуве најде замена за Бонучи

Екипа

Гвардиола со чуден коментар за трансферот на Бонучи

24Фудбал

Алегри: Не ни треба замена за Бонучи

Екипа

24Фудбал Дерби Спортклуб Спортски Спортски МКД Екипа Дерби

81 поврзани вести »

Младите во приватни фирми со плата од државата

Р.С.Европа - 20.07.2017

Премиерот Зоран Заев вчера најави проект со кој по завршувањето на образованието младите одредено време ќе може да работат во приватниот сектор, а државата ќе им дава плата. ВМРО-ДПМНЕ смета дека има премногу нејаснотии во најавата и оти Заев ...

Стотина предлози за конкурентна и брзорастечка економија...

Н.Македонија

Заев на деловен појадок со членови на Сојузот на стопански комори

24 Вести

Премиерот Заев на деловен појадок со членови на ССК

Фокус

Заев: Долгот на државата кон стопанството не очекувам да надмине 700 милиони евра

Канал5

Фокус ТВ21 Канал5 Фокус 24 Вести Телма ТВ21 Канал5

79 поврзани вести »