TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2017-07-17 - 2017-07-23

Продолжуваат антивладините протести во Венецуела

ТВ21 - 23.07.2017

Венецуелската полиција го приведе номинираниот судија во Врховен суд, Анхел Серпа, соопшти опозицијата. Опозиционерот Хулио Борхес на Твитер напиша дека властите немаат оправдание за приведување на судијата Серпа и ја обвини полицијата дека е „во ...

Продолжуваат антивладините протести во Венецуела

А1 On

Венецуелската опозиција ги продолжува протестите

Нетпрес

Продолжуваат антивладините протести во Венецуела

Сител

Продолжуваат антивладините протести во Венецуела

Курир

Стандард Макфакс Република Вечер Прес Либертас Макфакс Канал5 Deutsche Welle

77 поврзани вести »

Реџаил Исмаили: ДУИ е подготвена за локалните избори

Фокус - 22.07.2017

Демократската унија за интеграција е подготвена за престојните локални избори и очекува Претседателот на Собранието Талат Џафери да ги распише на 6 август како што најави, за да се одржат на 15 октомври, истакна пратеникот на ДУИ, Реџаил Исмаили од ...

Партиите ги прават финалите листи за кандидатите за градоначалници

Канал5

ДУИ е подготвена за локални избори

ТВ21

Партиите од албанскиот блок подготвени за избори на 15-ти октомври

24 Вести

Партиите од албанскиот блок се подготвуваат за локалните избори

Телма

Алсат-М ТВ21 Макфакс +инфо А1 On МКД Точка Локално

51 поврзани вести »

Мурињо: Се сложивме да го продадеме Де Геа, но Реал реши да не го купи

МКД - 23.07.2017

Менаџерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо открива дека дале зелено светло за трансфер на Давид Де Геа на Сантијаго Бернабеу, но Реал се повлекол од зделката Мурињо потврди дека Де Геа со сигурност останува во Манчестер јунајтед и следната сезона, ...

Мурињо со детали за трансфер сагата на Де Геа со Реал М.

Спортклуб

Белгиски репрезентативец: Евертон е подобар од Манчестер Јунајтед

Дерби

Мурињо: Ја отворивме вратата за трансфер на Де Геа, но Реал Мадрид ја затвори (ВИДЕО)

Стандард

Мурињо: Де Геа останува со сигурност

СуперСпорт

Екипа Дерби Gol.mk Спортклуб 24Фудбал Спортклуб Gol.mk Дерби

75 поврзани вести »

Хаваи ќе се подготвува за ракетен напад од Северна Кореја

Тера - 23.07.2017

Американската сојузна држава Хаваи се подготвува за можноста за ракетен напад од Северна Кореја. Иако смета дека ваквото сценарио е неверојатно, Државната агенција за управување во вонредни ситуации најави едукација на граѓаните што да се прави во ...

Хаваи се подготвуваат за напад од Северна Кореја

Вечер Прес

Хаваи се подготвуваат за неверојатно сценарио - напад од Северна Кореја

Сител

Хаваи се подготвуваат за неверојатно сценарио – напад од Северна Кореја

+инфо

Хаваи се подготвуваат за можен напад од Северна Кореја

Макфакс

А1 On Стандард МКД Локално Точка Фактор Фактор Н.Македонија

72 поврзани вести »

Итен состанок на советот за безбедност за судирите во Израел

Канал5 - 23.07.2017

Советот за безбедност на Обединетите Нации ќе се состане утре за да разговара за порастот на насилството помеѓу Израелците и Палестинците. Шведска, Франција и Египет побараа итен состанок на советот за безбедност на Обединетите Нации по конфликтот ...

Тел Авив размислува за отстранување на безбедносните детектори од Брдото на храмот во Ерусалим

А1 On

Арапска лига го предупреди Израел: Си играте со оган

Курир

Арапска лига го предупреди Израел: Си играте со оган

А1 On

Арапска лига го предупреди Израел: „Си играте со оган“

Макфакс

Курир А1 On Сител Макфакс Нетпрес Сител Стандард Стандард

71 поврзани вести »