TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2017-07-17 - 2017-07-23

Намален е бројот на ученици и студенти сместени во домовите

Тера - 20.07.2017

Во домовите за ученици во основното и во средното образование и во студентските домови во учебната 2016-2017 година биле сместени вкупно 6.755 ученици и студенти, што е намалување за 6,5 проценти во однос на 2015-2016 година, соопшти Државниот завод ...

Вкупниот број на ученици-студенти сместени во домовите за ученици во основното и во средното образование и во студентските домови бележи намалување за 6.5%

Бизнис Вести

Намален за 6.5 отсто бројот на ученици и студенти сместени во домовите во 2016/2017

Канал5

Намален за 6.5 отсто бројот на ученици и студенти сместени во домовите во 2016/2017

ТВ21

Дескоска: Наместо за подобрување на студентскиот стандард, парите мора да ги трошиме на подмирување долгови

Фокус

Телма 24 Вести А1 On Академик Сител +инфо Нетпрес Макфакс

44 поврзани вести »

Управниот суд ја спаси гаражата на семејството Петковски

ТВ21 - 20.07.2017

Управниот суд донесе Решение за времена мерка со која и се забранува на Општина Карпош да презема какви било дејствија, сè до правосилно завршување на судската постапка за легализација на објектот гаража на семејството Петковски во Тафталиџе.

Управниот суд му забрани на Стевчо Јакимовски да ја урива гаражата што му пречи на ексминистерот Спиро Ристовски

Сакам да кажам

Општина Карпош засега ќе ја почитува одлуката на Управниот суд, но не се откажува од отстранување на гаражата

Фокус

Спиро Ристовски: Не сум сопственик на никаков имот во близина на гаражата во Тафталиџе, ако продолжат невистините, ќе тужам

Фокус

Општина Карпош ќе ја почитува времената мерка, судски ќе продолжи случајот за гаражата

+инфо

Нова ТВ А1 On Макфакс Правдико Нетпрес Макфакс Радио МОФ Стандард

43 поврзани вести »

Османи: Нема да има генерален реизбор на судии

Фокус - 23.07.2017

Мислам дека е апсолутно погрешна интерпретацијата дека владата или новото парламентарно мнозинство ќе прави реизбор на судии. Ќе се зголеми улогата на новиот Судски совет во дефинирање на постапките за избори или дисциплинирање на судиите, вели ...

Османи: Нема да има генерален реизбор на судии

24 Вести

Османи: нема генерален реизбор на судии

Алсат-М

Ќе има или ќе нема генерален реизбор на судиите?

24 Вести

Нема да има масовен реизбор на судии

ТВ21

Нова ТВ Press24 Сител МКД Р.С.Европа +инфо Курир Стандард

42 поврзани вести »

Нема ништо од ветувањето на Рашковски за кого одлуките за лекување на граѓаните во странство се „непотребно ...

Курир - 22.07.2017

Не само што сериозниот проблем околу лекувањето на луѓе во странство го нарече „непотребна драма“ туку и повторно излажа: нема ништо од ветувањето на генералниот секретар на Владата Драги Рашковски дека ФЗО ќе може да носи одлуки веќе од вторник.

Драматизирање или политички игри со ФЗОМ: Пациените ќе умираат додека го чекаат вторникот на Рашковски

Република

Таравари и Спасовски им дадоа изводи на две родилки, стартуваше проектот „Добредојде бебе“

Сакам да кажам

Таравари: Наскоро ќе има нови директори, бараме најдобри решенија

Канал5

Таравари: Наскоро ќе има нови директори, бараме најдобри решенија

Фокус

Стандард Сител А1 On Сител Мета Вечер Прес Република Локално

40 поврзани вести »