TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2017-07-17 - 2017-07-23

Седница на ДИК за кандидатските листи за локални избори

Канал5 - 21.07.2017

Државната изборна комисија денеска ќе ја одржи 123 седница на која, како што е најавено, треба да биде разгледано и усвоено упатсвото за начинот и постапката за поднесување, прием и потврдување на кандидатските листи за локални избори.

Седница на ДИК за кандидатските листи за локални избори

Алсат-М

Седница на ДИК за кандидатските листи за локални избори

24 Вести

Седница на ДИК за потврдување на кандидатските листи за локални избори

Фокус

ДИК се подготвува за локалните избори во окотмври

Телма

Канал5 Телма ТВ21 Слободен Печат Press24 Сител А1 On +инфо

38 поврзани вести »

Добредојде бебе - нов проект на Министерството за здравство

Канал5 - 21.07.2017

Министерството за здравство денеска ќе го претстави проектот „Добредојде бебе“, новина со која на родителите, на доброволна основа им се олеснува постапката за вадење извод од матична книга на родени којшто ќе го добиваат во рок од 48 часа, за време ...

Промовиран проектот „Добредојде бебе“

Канал5

„Добредојде бебе“, побрзо до извод за новороденчиња

Алсат-М

Извод за секое новороденче, промовиран проектот „Добредојде бебе’’

ТВ21

„Добредојде бебе“: Извод за бебињата веднаш по породувањето

Press24

Сител А1 On +инфо Press24 Сител Нова ТВ А1 On Нетпрес

38 поврзани вести »

Зидан: Роналдо останува во Мадрид, но потребно ни е уште нешто…

Спортклуб - 23.07.2017

Тренерот на европскиот шампион Реал Мадрид, Зинедин Зидан, изрази задоволство од тоа што Роналдо останува во нивните редови, но потенцираше дека им е потребен напаѓач ова лето. Поради заминувањето на Алваро Мората во Челси, јасно е дека „кралевите“ ...

Зидан откри до кога Роналдо ќе остане во Реал

Спортклуб

ПРЕСВРТ: Реал Мадрид со Кристијано Роналдо доаѓа во Скопје!?

Gol.mk

Роналдо ќе го прекине одморот, можно е да се појави во Скопје на Суперкупот?!

Република

Зидан откри до кога ќе биде на одмор Роналдо

Дерби

Екипа Канал5 Дерби СуперСпорт Стандард Дерби Точка Попара

56 поврзани вести »

Заврши настапот на Работнички на европска сцена

Слободен Печат - 21.07.2017

Екипата на Работнички го заврши настапот на европска сцена, со поразот од 3-0 против Динамо Минск во 2.квалификациско коло од Лигата на Европа. По нерешениот резултат 1-1 во Скопје, составот на Виктор Треневски неуспеа да ги реализира шансите на ...

Динамо Минск пресилен за Работнички: Крај на европското лето за „романтичарите“

ТВ21

Работнички елиминиран од Лига Европа

Канал5

На „Трактор“ во Минск, Работнички ќе го пречекаат прекрасни чирлидерки (Видео)

SportMedia

Квалификации за ЛЕ: Работнички по гол(ови) во Минск

Нова ТВ

Екипа Дерби Gol.mk Gol.mk 24Фудбал 24Фудбал Gol.mk Екипа

55 поврзани вести »

ФОТО: (Не) забрането пушење во клиничи центар

Скопје инфо - 23.07.2017

На комплексот клиники ‘‘Мајка Тереза‘‘, поточно во хируршкиот центар пушењето не е забрането. Преку фотографиите кој ни ги испрати читател и неговото сведочење на самите скали во клиниката нема никаков проблем да се запали цигара.

(ФОТО) Миа Костова е мераклика… на пушење?!

Репортер

Законски измени ги скараа пушачите и непушачите

Deutsche Welle

Не се трга забраната туку се дозволува пушење во најлон-терасите!

Слободен Печат

Околу измените за Законот за пушачите

Окно

Локално Либертас Канал 77 Сакам да кажам Скопје24 Слободен Печат Фактор Скопје инфо

36 поврзани вести »