TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2017-07-17 - 2017-07-23

Давитков ги распушти кошаркарите

SportMedia - 23.07.2017

Марија Ковачева Македонската кошаркарска репрезентација влегува во последната фаза на подготовките за претквалификациите за Светскиот Куп 2019 година. Селекторот, Јорданчо Давитков и неговите избраници до сега одиграа шест пријателски натпревари и ...

Македонија ја совлада БИХ (71-67) и со максимален ефект го освои „Трофеј Македонија“

24 Вести

Џордан Теодор сигурно ќе игра во претквалификациите

ТВ21

Кошаркарите по голема борба ја поразија Холандија

Слободен Печат

Џордан Теодор сигурно ќе игра во претквалификациите

Курир

SportMedia Екипа Дерби А1 On Сител Република Н.Македонија Идивиди

53 поврзани вести »

РСЕ: Могерини и грчките власти зборувале и за прашањето за името

Бриф - 23.07.2017

Турција, Кипар и прашањето за името на Македонија, биле клучните прашања за кои вчера во Атина разговарала високата претставничка на Европската унија за надворешни работи и безбедносна политика Федерика Могерини со грчкиот премиер Алексис Ципрас и ...

Прашањето за името една од главните теми во разговорите на Могерини во Атина

Телма

За регионот и Македонија разговарале Коѕиас и Могерини

Канал5

Спорот за името тема на разговорите во Атина

ТВ21

Посета на Могерини на Атина, името тема на разговорите

МКД

+инфо Стандард Р.С.Европа А1 On Сител еМагазин Либертас Фактор

50 поврзани вести »