TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2017-07-31 - 2017-08-06

Милошоски: Неменувањето на еден македонски учебник може на Софија да ѝ даде легално право да нè блокира

Нетпрес - 06.08.2017

Посебно оваа историско образовна комисија бугарската страна ќе може да ја користи за да отвора непостоечки или контраверзни прашања и нивното не решавање да го претставува како предуслов или доказ за нивно легално блокирање на македонските ...

Експрес: Капитулацијата на Заев и Димитров со трајни последици за Софија постојат сите јазици, освен македонскиот јазик

Нетпрес

ВМРО-ДПМНЕ: Неменувањето на еден македонски учебник по историја може на Софија да ѝ даде легално право да нè блокира

Курир

Милошоски: Неменувањето на еден македонски учебник може на Софија да ѝ даде легално право да нè блокира

Република

ВМРО-ДПМНЕ: Штетен и ризичен членот 12 од Договорот со Бугарија

Вечер Прес

Канал5 ТВ21 Нетпрес Курир А1 On Макфакс Стандард Курир

265 поврзани вести »

Нејмар си поигрувал со Барса: Алвес откри дека неговиот сонародник имал план за излез од „Камп Ноу“

Дерби - 06.08.2017

Трансфер сагата наречена „Нејмар“ беше актуелна речиси цели три недели и истата на крајот заврши со неповолен исход за Барселона која во никој случај не сакаше да ја продаде својата ѕвезда за ниту една сума на пари, но проблем за каталонскиот гигант ...

ПСЖ не застанува, тргнува по нов „капиталец“

Екипа

Унаи Емери откри зошто Нејмар го избрал ПСЖ

Стандард

Што би можеле да купите со парите од трансферот на Нејмар во ПСЖ?

+инфо

Несреќниот Нејмар сеуште жали по манекенката Бруна!

ЗаЗабава

Репортер Дерби Gol.mk SportMedia Дерби Gol.mk СуперСпорт SportMedia

363 поврзани вести »

Лекарите од струшкиот завод за нефрологија незадоволни од враќањето на стариот директор, Таравари вели ќе ги смени Сите ...

Сакам да кажам - 06.08.2017

Дел од лекарите и здравствените работници од Заводот за нефрологија Струга реагираат на одлуката на Министерството за здравство за директор на оваа здравствена установа да го постави д-р Сами Мена.

Костовски: Таравари и Заев разрешија професионалци од скопските клиники, назначија лица со криминално минато

Нетпрес

Поставени нови директори на здравствените установи во Охрид, Струга и Вевчани

OhridNews

Министерот Таравари најави дека личната карта и здравствената картичка ќе бидат едно

МКД

Костовски: Таравари и Заев разрешија професионалци од скопските клиники, наместо нив назначија лица со криминално минато

Курир

А1 On Фактор Република 24 Вести Скопје24 Слободен Печат Нова ТВ Слободен Печат

181 поврзани вести »

И денеска ќе биде изгор - 42 степени, УВ индексот 9

+инфо - 06.08.2017

Од понеделник во попладневните часови ќе има појава на умерена локална облачност. Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и многу топло. УВ индексот ќе има вредност 9.Максималните дневни температури ќе се движат од 35 до 42 Целзиусови степени.

Жештините не попуштаат – и утре до 41 степен

А1 On

Сончево и топло со температури до 42 степени

МКД

Изутрина пекол, попладне мало разладување

Макфакс

Денеска температурата до 42 степени

Либертас

Локално Република Мета Тера Скопје инфо Кумановски м. 24 Вести Стандард

166 поврзани вести »

Нов пожар на Бистра, во Таор се гасне со авиони

Канал5 - 06.08.2017

По Владината одлука за прогласување на кризна состојба на подрачјето на општините Македонски Брод и општина Чашка, заради зголемена појава на пожари, денеска во Центарот за управување со кризи се одржа седница на Главниот штаб за управување со кризи ...

Активни неколку пожари во Македонија

Канал5

Активни неколку пожари во земјата

Фокус

Во Велешко уште еден пожар, северозападно од селото Горно Јаболчиште

А1 On

Деноноќна битка со пожарите, на повеќе локации се уште гори шума

Макфакс

А1 On Локално Либертас Локално Република Либертас Либертас Вечер Прес

161 поврзани вести »