TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2017-08-14 до 2017-08-20

Што се очекува од наследникот на Зврлевски?!

Телма - 20.08.2017

Сите судски предмети за кои низ годините се појави сомнеж во јавноста дека биле монтирани, да бидат приоритет на новиот државен јавен обивнител, сметаат ексертите. Наследникот на Зврлевски треба да да ја врати довербата во правосудстовто, да ги ...

Смената на Зврле

Либертас

Како работи нашето Собрание?

Телма

Експерти: Разрешувањето на Зврлевски е чекор напред кон реформите во судството

Алсат-М

Фото: Ахмети со „нокиа 3310“ го разреши Зврлевски

Press24

24 Вести МКД Р.С.Европа Р.С.Европа Сител Либертас Фокус Сакам да кажам

347 поврзани вести »

Сончево и топло, од утре врнежи

24 Вести - 20.08.2017

Времето денеска ќе биде сончево и топло, попладне облачноста ќе се зголеми, а кон крајот на денот и преку ноќта ќе има локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен северен ветер. УВ индексот ќе има вредност 7.

Сончево и топло, попладне дожд

Алсат-М

Времето сончево и топло, кој крајот на денот ќе врне

Р.С.Европа

Сончево и топло време, попладне дожд

ТВ21

Претпладне сончево, попладне облачно и врнежливо

МКД

Либертас Канал5 Сител OhridNews Gotvi.mk Press24 Курир Република

165 поврзани вести »

Дилавер Бојку-Леку и трговијата со бело робје

Либертас - 20.08.2017

Убиството на овој балкански макро ме врати 15-тина години наназад и пред очи ми се појавија стотици и стотици измачени лица на девојчиња и девојки – жртви на трговија со луѓе, измачување и сексуално насилство кои поминале низ струшко Велешта… Се ...

Дилавер Бојку-Леку и трговијата со бело робје

Окно

Девојче низ цртежи раскажува за пеколот на Дилавер Бојку – Леку

Курир

Девојче низ цртежи раскажува за пеколот на Дилавер Бојку Леку

Телевизија Нова

(АНАЛИЗА) Не е крвна освета, тогаш кој го уби Бојку Леку

Скопје24

Локално Press24 Н.Македонија Пулс24 24 Вести Алсат-М Алсат-М +инфо

228 поврзани вести »

Протести во Тетово за депонијата

24 Вести - 20.08.2017

Депонијата во Тетово и утрово гори. Тетовци реагираат дека иако 13 години ги мачи проблемот со нерасчистено ѓубриште, последниве два дена биле кулминација. Велат дека и ноќта не можеле да дишат, а за денеска најавуваат и протести.

Утре протест “Заштити се или отруј се” на дивата депонија во Teтово

Нова ТВ

Протест во Тетово против палењето на дивата депонија

Алсат-М

Сомневања дека зад пожарот на тетовската депонија стои политиката

Нова ТВ

Тетовци денеска ќе протестираат за чист воздух

Нова ТВ

Телма Телма Алсат-М Алсат-М 24 Вести ТВ21 +инфо МКД

139 поврзани вести »

Мастер план за подобро користење на европските фондови во Македонија

Нова ТВ - 20.08.2017

Искористеноста на европските ИПА фондови во Македонија може значително да се подобри. Ива е заклучокот на средбата помеѓу вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи со Никола Бертолини, раководител за соработка во Делегацијата на Европската ...

Османи: Подготвуваме мастер план за реформа на ИПА системи

Алсат-М

Османи: Подготвуваме мастер план за реформа на ИПА системи

ТВ21

Османи: Подготвуваме план за реформа на ИПА системи

+инфо

Османи - Беролини: План за подобро искористување на ИПА-средствата

МКД

ТВ21 Либертас Макфакс А1 On Канал5 Н.Македонија Press24 Република

132 поврзани вести »

Остра реакција од меѓународните синдикални организации за упадот во ССМ и незаконската смена направена од СДСМ

Курир - 20.08.2017

Скандалозно е мешањето на Владата на СДСМ во синдикалното организирање во Република Маледонија. СДСМ преку министерката Мила Царовска направи класичен упад во Сојузот на синдикати на Република Македонија, при што без никаков конгрес и легални избори ...

Остра реакција од меѓународните синдикални организации за упадот во ССМ и незаконската смена

Нетпрес

Остра реакција од меѓународните синдикални организации за упадот во ССМ

Телевизија Нова

Профил-Живко Митревски: Синдикалец со „тапија“ за партиска соработка

Слободен Печат

Митревски: Можни се постапки кон Република Македонија поради насилното разрешување на претседателот на ССМ

Курир

Слободен Печат Телевизија Нова Нетпрес Телма 24 Вести Макфакс Фокус Курир

126 поврзани вести »