TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2017-09-11 до 2017-09-17

САД очекуваат сигнал од Пјонгјанг за конструктивен дијалог

+инфо - 17.09.2017

Според Тилерсон, Пјонгјанг ќе ја докаже својата подготвеност за преговори кога ќе престане со тестирањата и со провокативното однесување. Aмериканската Администрација очекува да добие сигнал од Северна Кореја дека е подготвена за водење ...

Тилерсон: САД очекуваат сигнал од Пјонгјанг за конструктивен дијалог

ТВ21

Хејли: Постои и воена опција за Северна Кореја

Макфакс

Тилерсон: САД очекуваат сигнал од Пјонгјанг за конструктивен дијалог

Макфакс

Хејли: Имаме се помалку опции околу Северна Кореја

Алфа

А1 On Кајгана А1 On Локално Вечер Вечер Телевизија Нова Вечер

261 поврзани вести »

Европските ’фаци’, на Железарница се – слабаци! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Екипа - 17.09.2017

Вардар летна во облаци дека е во кремот на Европа, или пак Зенит го „тресна“ толку силно, што не можеше да се опорави за да одигра како што му доликува на шампион на „Железарница“. Домаќинот Скопје сосема заслужено освои бод играјќи 1-1 против ...

Враќање во реалноста, во македонските фудбалски тунели (Фото)

SportMedia

Зенит беше пресилен, поправен испит со Розенборг...

Н.Македонија

Лош старт за Вардар во групната фаза во Лига Европа

Алсат-М

Јаневски: Треба да извлечеме поуки од убедливиот пораз од Зенит

+инфо

МКД 24Фудбал Екипа Канал5 Идивиди Сител Спортклуб SportMedia

231 поврзани вести »

Левица ќе се трка за градоначалник во Центар, Гази Баба и Скопје

Нова ТВ - 17.09.2017

Политичката партија Левица на претстојните локални избори ќе настапи со кандидати за градоначалници во три општини и тоа Центар, Гази Баба и Скопје. Кандидат на Левица за општина Центар е Александар Митров, во Гази Баба кандидатот Зоран Трпчевски, а ...

Избори: СДСМ во Кочани со локален бизнисмен, ВМРО пак со Димитровски

Нова ТВ

Во Кочани тројца кандидати за градоначалник

Сител

Во Кочани тројца кандидати за градоначалник

Либертас

Во Кочани тројца кандидати за градоначалник

А1 On

Сител iPortal Телевизија Нова Локално Вечер Локално еМагазин еМагазин

121 поврзани вести »

Рамковски: Режимското судство „произведе“ премногу затвореници

+инфо - 13.09.2017

Во затворот „Идризово“ моментално живеат околу 2.000 затвореници, а капацитетот на установата предвидува простор за најмногу 800 затвореници Сопственикот на А1 телевизија, Велија Рамковски, кој беше осуден на 13 години затвор и кој минатиот месец ...

Само амнестија може да го испере срамот од нехуманите затвори

+инфо

Амнестијата е неопходна, но не и за свирепи убијци и педофили

+инфо

Амнестијата е одличен потег!

Слободен Печат

Само амнестија може да го испере срамот од нехуманите затвори

Слободен Печат

Пулс24 Алсат-М 24 Вести Сведок Република Курир Орбис Република

99 поврзани вести »