TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2017-09-11 до 2017-09-17

Антиќ секогаш со „срце на терен“ за Црвена звезда

Sport M - 17.09.2017

Поранешниот македонски репрезентативец Перо Антиќ од денеска и официјално е со својот старо-нов клуб белградска Црвена звезда. Во своето прво интервју пренесено на официјалниот сајт на Црвена звезд, Антиќ говори за причините поради кои се решил да ...

Можев да заработам многу повеќе пари во друг клуб, но Звезда е Звезда

Вечер

Антиќ во Ц. Звезда ќе игра за „само" 150.000 евра, ама...

Sport 1

Антиќ: Во Кина можев да добијам петпати повеќе пари

Точка

Aнтиќ откри зошто ја избрал Звезда

Спортски

МКД Екипа Екипа ЗаЗабава БркајРабота Спортклуб SportMedia Gol.mk

105 поврзани вести »

Процесорот на iPhone X ја уништи конкуренцијата

Телефони.мк - 17.09.2017

iPhone X е убедливо најмоќниот смартфон на Apple досега, но токму благодарение на новиот A11 Bionic процесор има доволно капацитет да се натпреварува на сите бенчмарк тестови каде сигурно ги освојува првите места и доминира над конкуренцијата.

iPhone 8 и iPhone 8 Plus доаѓаат со помали батерии од минатогодишните модели!

GSM.mk

ВИДЕО: Инженер вгради влез за слушалки во „Ајфон 7“

А1 On

Apple нема да стигне да ги задоволи сите купувачи на iPhone X

Телефони.мк

Најсмешните реакции на новиот iPhone X

GSM.mk

GSM.mk GSM.mk Exclusive.mk Телефони.мк Smartportal Smartportal GSM.mk GSM.mk

99 поврзани вести »

Три министерски интерпелации во Собрание

24 Вести - 14.09.2017

На дневен ред пред пратениците се и интерпелациите за работата на министерот за финансии - Тевдовски, за култура - Алаѓозовски и за животна средина - Дураку, кои ги поднесе опозицијата. Но, поради тензичната и жестока расправа за Законот за јазици, ...

Интерпелациите за министрите Николовски и Царовска во Собранието

Алсат-М

Пратениците ја отфрлија интерпелацијата за Димитров

Нова ТВ

Oтфрлена интерпелацијата за Димитров

Телма

Собранието денеска за интерпелациите на Николовски и Царовска

Нова ТВ

+инфо МКД Р.С.Европа МКД ТВ21 Либертас Сител Либертас

65 поврзани вести »

Собраниската седница продолжува во 20 часот

Алсат-М - 15.09.2017

Собранието на Репбулика Македонија по точките од дневниот ред на 12 седница ќе продолжи да работи по 20 часот, откако по дадената пауза, продолжија со реплики и контрареплики по измените на Законот за медицински студии и континуираното стручно ...

Пратениците на нова пауза, Џафери најавува работа и по 20 часот

Алсат-М

Џафери до пратениците: Нема ни „Д“ од демократија во вашето однесување

+инфо

Пратениците на нова пауза, Џафери најавува работа и по 20 часот

ТВ21

Пратениците на нова пауза, Џафери најавува работа и по 20 часот

Сител

А1 On Фокус Фокус Фокус А1 On Фокус Сакам да кажам Press24

59 поврзани вести »