TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2017-09-18 - 2017-09-24

Пјонгјанг упати нови остри закани кон САД

ТВ21 - 24.09.2017

Американскиот претседател Доналд Трамп со своите изјави ја прави „неизбежна посетата на севернокорејските ракети на целата територија на САД“, порача во Њујорк министерот за надворешни работи на Северна Кореја, Ри Јонг-хо.

Американски воени авиони прелетаа крај брегот на Северна Кореја

Алсат-М

Пјонгјанг упати нови остри закани кон САД

Алсат-М

Масовен собир на Севернокорејците против Америка

Deutsche Welle

Лавров: Бидејќи има атомска бомба, САД нема да ја нападнат Северна Кореја

Алсат-М

Канал5 Сител Сител МКД Стандард Стандард Макфакс Press24

301 поврзани вести »

Умерено облачно време со сончеви периоди, температура до 28 степени

ТВ21 - 24.09.2017

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно со сончеви периоди и утринска температура од три до 11, а дневна од 19 до 28 степени. Кон крајот на денот, според УХМР, облачноста ќе се зголеми, а во вечерните и ноќните часови ќе има услови за слаб ...

Умерено облачно со сончеви периоди

Алсат-М

Умерено облачно време со сончеви периоди

24 Вести

Умерено облачно со сончеви периоди

Сител

Умерено облачно време со сончеви периоди

Курир

А1 On Press24 Р.С.Европа OhridNews Gotvi.mk Кајгана МКД А1 On

158 поврзани вести »