TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2017-09-18 - 2017-09-24

По сончевиот викенд опаѓање на температурите и локални дождови

Република - 24.09.2017

Управата за хидрометеоролошки работи најавува период на сончево време со свежи утра и со постепен пораст на дневната температура, така што за време на викендот температурите низ цела Македонија се очекува да бидат над просекот за овој период од ...

По свежото утро, следува топол ден

ТВ21

Викендов сончево време со свежи утра

24 Вести

Сончево со мала до умерена облачност, температури до 27 степени

А1 On

Сончев викенд со свежи утра

Курир

Press24 Скопје24 Таратур Gotvi.mk Алфа Сител +инфо Press24

103 поврзани вести »

Парламентарни избори во Германија

Алсат-М - 24.09.2017

Околу 61,5 милиони Германци со право на глас денеска се изјаснуваат на изборите за нов состав на Долниот дом на Федералниот парламент, Бундестагот, од што ќе зависи кој ќе раководи со земјата во следниот период.

Парламентарни избори во Германија

24 Вести

Парламентарни избори во Германија

ТВ21

Меркел оди кон нов мандат, екстремната десница со висок резултат

ТВ21

Меркел го освои четвртиот мандат

Телма

ТВ21 Deutsche Welle Канал5 Deutsche Welle Сакам да кажам Deutsche Welle 24 Вести Канал5

148 поврзани вести »

На која порта чука Груевски?

Бриф - 24.09.2017

Обидувајќи се да им се приближи на Албанците, Груевски тврди дека тие подлегнале на измамите на СДСМ, откако Македонците ги отфрлиле тие „лаги“. Несфатливо потценување на албанските граѓани Демократијата во Македонија е во опасност – им изјавил ...

На која порта чука Груевски?

Deutsche Welle

Груевски: ВМРО-ДПМНЕ беше конзервативна партија, но денеска ќе се претставиме како граѓанска десница

24 Вести

Груевски ќе ја трансформира ВМРО-ДПМНЕ во граѓанска десница

Алсат-М

Иницијатива за реформи во ВМРО-ДПМНЕ: Груевски конечно прифати дека се потребни реформи

24 Вести

+инфо Стандард А1 On Нова ТВ А1 On Макфакс МКД Локално

97 поврзани вести »