TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2017-09-18 - 2017-09-24

Игор Југ му се закани на Груевски: Така ли ни враќаш Николче?!

Фокус - 24.09.2017

Фала што не намести на 27-ми, фала што не нарече насилници, вака уапсениот Игор Југ ја почнува пораката до лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, објавена на социјалната мрежа „фејсбук“. Југ му се заканува на поранешниот премиер и му вели дека ...

Игор Југ со закани до Груевски: Фала што не намести на 27-ми

Алсат-М

Игор Југ му се закани на Груевски

24 Вести

Во келијата на Игор Југ не бил најден мобилен, се испитува кој ги пратил заканите

24 Вести

Игор Југ револтиран од ВМРО-ДПМНЕ, Груевски за него е предавник

ТВ21

Стандард +инфо Макфакс Слободен Печат +инфо А1 On Бриф Кумановски м.

91 поврзани вести »

Металург против Бешикташ по првата победа во Лигата на шампиони

Канал5 - 24.09.2017

Македонскиот вице-првак Металург попладнево ќе го одигра натпреварот од 2.коло во ракометната Лига на шампиони. По убедливиот пораз на гостувањето во Франција кај Монпеље (32-22) избраниците на Лино Червар ќе се обидат да ја остварат првата победа ...

Нов пораз на Металург во Лигата на шампиони

24 Вести

Нов пораз на Металург во Лигата на шампиони

Канал5

Металург го пречекува искусниот Бешикташ

24 Вести

Металург против Бешикташ по првата победа во Лигата на шампиони

А1 On

Стандард А1 On +инфо Стандард Sport M Сител Алфа Алфа

135 поврзани вести »

Демонстрации во Барселона за независност на Каталонија

Алсат-М - 24.09.2017

Илјадници приврзаници на независноста на Каталонија се собраа на плоштадите во Барселона и во други каталонски градови во поддршка на референдумот планиран за 1 октомври, пренесува БТА. Пред насобраните во Барселона, претседателката на регионалниот ...

Рахој ги повика Каталонците : откажете се од референдумот

Канал5

Собири за поддршка на референдумот во Каталонија

24 Вести

Илјадници се собираат за нови протести во Каталонија

Стандард

Собири за поддршка на референдумот во Каталонија

Макфакс

+инфо А1 On Sport 1 SportMedia Вечер Прес Локално Точка 24 Вести

134 поврзани вести »

Благодарници за граѓаните кои помогнаа во гасењето на пожарот на Пелистер

Тера - 22.09.2017

За доброволното ангажирање, покажаната храброст и пожртвуваност во гаснењето на пожарот во Националниот парк Пелистер на 18 и 19 септември, денес градоначалникот на Општина Битола, додели 56 благодарници на сите кои помогнаа да се совлада огнот.

Пожарот на Плетвар е сè уште активен

Макфакс

Пожарот на Плетвар е сè уште активен

Скопје24

Пожарот на Плетвар е сè уште активен

Либертас

Екипи дежураат за да не избувне повторно пожар на Пелистер

Република

Точка Телма Канал5 Сакам да кажам Канал5 Фокус 24 Вести ТВ21

78 поврзани вести »