TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2017-09-18 - 2017-09-24

Заев по средбите во Њујорк : Отворени се вратите за соработка со светот

Канал5 - 24.09.2017

Сите држави, пријатели на Република Македонија, сакат да ја видат земјава просперитетна. Отворени се вратите за соработка со светот. Останува да ги спроведеме реформите од Планот 3-6-9. Перспективите ни се на дланка, од нас зависи, рече денеска ...

Заев: Перспективите ни се на дланка, од нас зависи

24 Вести

Заев: Перспективите ни се на дланка, од нас зависи

Press24

Заев: Перспективите ни се на дланка, од нас зависи

Слободен Печат

Заев: Перспективите ни се на дланка, од нас зависи (ВИДЕО)

+инфо

Макфакс А1 On МКД Нова ТВ Р.С.Европа Стандард Вечер Прес Либертас

61 поврзани вести »

Меѓународни реакции на последниот ирански ракетен тест

Алсат-М - 24.09.2017

Американскиот претседател Доналд Трамп синоќа реагираше на последниот рекетен тест на Иран, при кој беше лансирана ракета со дострел до 5.000 километри, оценувајќи дека тоа ја доведува под сомнеж ефикасноста на Договорот за иранската нуклеарна ...

Меѓународни реакции на последниот ирански ракетен тест

24 Вести

Меѓународни реакции на последниот ирански ракетен тест

Алфа

Трамп го прогласи за пропаднат договорот со Иран за нуклеарната програма

Макфакс

Израел лут поради Иран: Сакате да бидете светска сила?

МКД

Р.С.Европа Сител Вечер Прес Локално Sky Точка Канал5 24 Вести

91 поврзани вести »

(ФОТО) Героски го инспирираше Маниќ

Репортер - 24.09.2017

Газдата на кафулето „Манда“, Александар Маниќ, вчера на гостите кои дојдоа им делеше сини маички на кој позади пишуваше „БАГРА“. Инспирацијата на Маниќ, за ова, доаѓа по инциндентот кој се случи неодамна пред кафулето кога Љупчо Палевски наместо ...

Достоинствениот гест на еден ур-новинар

Слободен Печат

Еве што изјави премиерот Заев за нападот на Палевски врз Героски

Бизнис Вести

Изреволтиран од потсмевот на власта: Бранко Героски го „подбра“ премиерот Зоран Заев

еМагазин

Шпанска серија: По 182 минути се смирија Героски и Заев

Press24

+инфо Press24 Стандард iPortal Либертас Sky Бизнис Вести Фактор

57 поврзани вести »