TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2017-09-18 - 2017-09-24

БТА: Кои се Курдите и кон што се стремат

Алсат-М - 24.09.2017

Ирачкиот автономен регион Курдистан планира утре да одржи референдум за независност. Централната власт во Багдад и соседните земји на Ирак силно се противат на овие планови. По тој повод, светските агенции потсетуваат кои се Курдите, каде живеат и ...

Ердоган испрати порака до Курдите преку парламентарна одлука

МКД

И Иран демонстрира сила пред референдумот на Курдите

Макфакс

Иран со воени вежби во близина на курдскиот регион

Р.С.Европа

Ирачки Курдистан го подготвува референдумот, Турција и Иран војските

А1 On

+инфо А1 On Вечер Прес Локално Локално Алсат-М 24 Вести Макфакс

81 поврзани вести »

Ограбена црква во битолско Кравари

Сител - 23.09.2017

Вчера во точно неутврдено време во с.Кравари-Битола, на ул.„Гоце Делчев“, поточно во Храм „Пресвета Богородица“, непознат сторител извршил тешка кражба, на тој начин што со погоден алат делувал на катанецот од влезната врата, влегол внатре и од ...

Направил голем грев: Ограбен храмот на „Пресвета Богородица“ во Битола

Press24

Ограбена црква во битолско

А1 On

Украдени 9.000 денари од црква во битолско Кравари

Либертас

Празник на родителите на Пресвета Богородица: Среќен именден Ана, Јоаким и Јана

Курир

Сител Press24 Press24 Скопје24 Курир Република МК News Скопје инфо

49 поврзани вести »

Во велосипедистот на „Туристичка“ удрило полициско возило

OhridNews - 24.09.2017

Од СВР Охрид со соопштение во врска со сообраќајната незгода што се случи на 22-ри септември, а во која тешко беше повреден велосипедист. Од СВР Охрид информираат дека во сообраќајната незгода што се случи во 10 часот и 35 минути, на крстосницата на ...

Британец го мина „патот околу светот“ за 79  дена

Нова ТВ

Го помина светот со велосипед за 78 дена

Press24

Пат околу светот со велосипед за 78 дена

Сител

Приказна за девојката со визија за функционален велосипедски град

Радио МОФ

Радио МОФ iPortal iPortal Либертас Н.Македонија ТВ21 Сакам да кажам 24 Вести

73 поврзани вести »

Одлични партии на Димитријевиќ за Хувентуд...

Н.Македонија - 23.09.2017

Одлични партии на Димитријевиќ за Хувентуд Кошаркарските клубови на Карпош соколи и на Работнички немаа успешни настапи во меѓународните натпреварувања. Соколите се запрени во квалификациите во ФИБА-лигата на шампионите (ЛШ), откако беа елиминирани ...

„Соколите“ би можеле да налетаат на Заре Марковски и Трабзон

SportMedia

„Соколите“ во невозможна мисија во Естонија

Екипа

„Возможна мисија" во Талин?

SportMedia

„Соколите“ ја освоија Естонија, но не се пласираа во следната фаза од Лигата на шампионите!

Sport 1

Gol.mk SportMedia Екипа Нова ТВ Слободен Печат SportMedia Дерби А1 On

71 поврзани вести »