TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2017-09-18 - 2017-09-24

Публиката се растажи што заврши театарскиот празник на Иван Поповски во Скопје

Сакам да кажам - 24.09.2017

Благодарна и тажна публика излезе синоќа од Македонскиот народен театар (МНТ), на последната изведба од фестивалот „Иван се враќа дома“, посветен на три спектакуларни претстави на режисерот Иван Поповски, кој безмалку три децении живее во Русија.

Во Штип почнува фестивалот за деца „Малиот принц“

Макфакс

Во Штип почнува фестивалот за деца „Малиот принц“

А1 On

Во Штип почнува фестивалот за деца „Малиот принц“

Радио МОФ

Во Штип почнува фестивалот за деца „Малиот принц”

Слободен Печат

Република Канал5 Канал5 +инфо МКД А1 On +инфо А1 On

69 поврзани вести »

7 работи кои се поубави во есен

Црнобело - 24.09.2017

Есента е многу повеќе од само прекрасни златно-црвени нијанси и бои. Секако, летото е исполнето со сонце, плажа и лудории на вода, зимата со снег и зимски екстремни спортови, но есента е една магична сезона која често е запоставена.

Календарски почнува есента

Алсат-М

Денеска почнува есента

24 Вести

Почнува есента

ТВ21

Заврши летото, почнува есента

Макфакс

Скопје24 МРТ +инфо Курир Press24 Точка Република Пулс24

40 поврзани вести »

Повторно одложено рочиштето за „Сопот“

Алсат-М - 18.09.2017

Судското рочиште за случајот “Сопот” повторно е откажано. Отсуствуваше судијата што го води процесот. Продолжението е закажано за 9 октомври. Специјалната обвинителка, Фатиме Фетаи, рече тогаш ќе се откријат сите детали околу случајот и начините ...

Судењето за „Сопот“ се одложи, судијката била на службен пат

Фокус

Рочиште за „Сопот“

24 Вести

Прво рочиште за ,,Сопот” откако СЈО го презеде случајот

Канал5

Фетаи го презеде случајот „Сопот“, кој во судските лавиринти е заглавен 13 години

Фокус

ТВ21 Канал5 24 Вести Р.С.Европа Макфакс МКД Нова ТВ Кајгана

40 поврзани вести »

Шест жени лани биле жртви на трговија со луѓе

Канал5 - 23.09.2017

Од нив три биле малолетни, а три возрасни лица. Пет биле сексуално залоставувани, а една била присилена на брак. Ова не е реалната слика во земјава , кај нас се уште не се пријавува трговијата со луѓе, додека во соседните држави веќе отворено се ...

Шест жени, од кои три малолетнички, биле жртви на трговија со луѓе

Фокус

Продолжува кампањата на „Отворена порта“

Сител

Во Штип трибина како да се препознае трговија со луѓе

Слободен Печат

Тетово: Само шест жртви на трговија со луѓе за цела година

Слободен Печат

Алфа А1 On А1 On +инфо Кумановски м. Либертас Сител А1 On

39 поврзани вести »