TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2017-09-18 - 2017-09-24

Партиите излегуваат на терен, започнува кампањата

Нова ТВ - 24.09.2017

Од ноќеска на полноќ започна изборната кампања за локалните избори што треба да се одржат на 15 октомври годинава. Кампањата за првиот изборен круг завршува на 13 октомври во 24 часот. Вториот круг од изборите е закажан две недели подоцна, на 29 ...

Правилник за покривање на Локалните избори 2017 година на порталот OhridNews

OhridNews

Утре почнува предизборната кампања за локалните избори

Алфа

Изборната кампања почнува на полноќ

+инфо

В понеделник почнува кампањата за локалните избори 2017

Локално

А1 On Курир Press24 Алфа Локално Локално Н.Македонија Н.Македонија

58 поврзани вести »

Двајца тешко повредени во две од 10 сообраќајки во Скопје

Канал5 - 22.09.2017

Сопатник и велосипедист се здобиле со тешки телесни повреди во две од вкупно 10 сообраќајни несреќи регистрирани во изминатите 24 часа на подрачјето на СВР Скопје. Во четири полесно се повредени пет лица, а во четири сообраќајки е причинета ...

Двајца тешко повредени во две од 10 сообраќајки во Скопје

Курир

Двајца тешко повредени во две страотни сообраќајки во Скопје

Сител

Двајца тешко повредени во две од 10 сообраќајки во Скопје

Скопје24

Двајца тешко повредени во две од 10 сообраќајки во Скопје

Слободен Печат

А1 On Скопје инфо Точка Н.Македонија ТВ21 +инфо Курир Скопје24

57 поврзани вести »