TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2017-09-25 - 2017-10-01

Андоновска: Скандал е државниот секретар Милошев да му биде и советник на министерот Таравари

Фокус - 01.10.2017

Огромен скандал е што државниот секретар во министерството за здравство и претседател на општинската организација на СДС во Штип, Владимир Милошев, освен тоа што земал плата за функцијата која што е поставен си се поставил и за советник на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на СДС ја осиромашува државата и ја води во економска бездна

Макфакс

ВМРО-ДПМНЕ: Економската политика на СДС доживува тотално фијаско

Курир

Кржалоски: СДС и Шилегов немаат програма- имаат памфлет со проекти кои се реализираат или веќе се реализирани од ВМРО-ДПМНЕ

Курир

Пешевска: СДС мислат дека со злоупотреба на функциите и институциите ќе им помогнат на своите неспособни кандидати за градоначалници

Курир

А1 On Курир А1 On А1 On Курир А1 On Курир Локално

217 поврзани вести »

Темелковски: Ќе ги вклучиме граѓаните во креирањето на буџетот

Фокус - 29.09.2017

Кандидатот за градоначалник на Кисела Вода од СДСМ и коалицијата, Филип Темелковски, денеска изјави дека ќе ја вратат моќта на месните и урбаните заедници, и дека ќе бидат опремени со технички услови за зајакнување на нивниот правен статус.

СДСМ од петни жили се труди да испровоцира крвав конфликт во Македонија

Курир

Темелко поднесе жалба на притворот

Нова ТВ

Распити, рочишта, притвори - СЈО во полн ефект пред избори

Фактор

СДСМ се труди да испровоцира крвав конфликт во Македонија

Пулс24

Алсат-М Локално Бизнис Вести Република Бизнис Вести Алсат-М ТВ21 ТВ21

150 поврзани вести »