TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2017-10-09 - 2017-10-15

Навреме и непречено почна гласањето во Прилеп и Крушево

ТВ21 - 15.10.2017

Точно навреме, во 7 часот, се отворени 142-те избирачки места во Прилеп и гласањето почна непречено, изјави претседателот на Општинската изборна комисија во Прилеп, Каролина Шукуроска. На локалните избори денеска во Прилеп своето право на глас може ...

Гласањето почна навреме во Гевгелија, Богданци, Валандово и Дојран

ТВ21

Навреме почна гласањето во Битола и Ресен

ТВ21

Навреме почна и непречено се одвива гласањето во Кратово

ТВ21

Навреме почна и непречено се одвива гласањето во општина Центар Жупа

ТВ21

ТВ21 24 Вести ТВ21 ТВ21 ТВ21 ТВ21 ТВ21 ТВ21

360 поврзани вести »

Се гласа за 260 кандидати за градоначалници и 6.627 за советници

Алсат-М - 15.10.2017

На шестите локални избори во Македонија што се одржуваат денеска учествуваат кандидати за градоначалници и за советници од 19 партии и коалиции, а 64 се од групи избирачи. Пријавени се 260 кандидати за градоначалници и 6.627 кандидати за членови на ...

Гласање, броење, резултати, жалби

ТВ21

Се гласа за 260 кандидати за градоначалници и 6.627 за советници

Канал5

Се гласа на 3.480 избирачки места во 80 општини и град Скопје

Канал5

Се гласа на 3.480 избирачки места во 80 општини и град Скопје

Алсат-М

Алсат-М Канал5 ТВ21 ТВ21 24 Вести Канал5 24 Вести ТВ21

260 поврзани вести »

ВМРО-ДПМНЕ: Треба да бидеме среќни што немаше жртви

ТВ21 - 15.10.2017

ВМРО – ДПМНЕ вечерва на првата прес-конференција оцени дека изборниот ден поминал со бројни нерегуларности и кршење на Изборниот законик. Никола Србов, член на Извршниот комитет на партијата обвини дека се узурпурале државни ресурси, се вршел ...

ВМРО-ДПМНЕ: Изборниот ден со бројни нерегуларности

24 Вести

Србов: Треба да бидеме среќни што немаше жртви на изборите

Фокус

ВМРО-ДПМНЕ: Бројни нерегуларности на гласањето

Алсат-М

ВМРО-ДПМНЕ се пожали на изборни нерегуларности, не кажува Резултати

Сакам да кажам

Сакам да кажам Фокус 24 Вести Нова ТВ Нова ТВ Нова ТВ +инфо Нетпрес

185 поврзани вести »

Стевче Јакимовски призна пораз во Карпош

ТВ21 - 15.10.2017

Досегашниот градоначалник на скопската општина Карпош, Стевче Јакимовски му ја честиташе победата на противкандидатот од коалцијата предводена од СДСМ, Стефан Богоев. Тој рече дека Богоев е во убедливо водство.

Стевче Јакимовски призна пораз во Карпош

Алсат-М

Стевче Јакимовски призна пораз во Карпош

Телма

Богоев: Карпошани уште еднаш докажаа дека се авангардата во Скопје

Канал5

Општина Карпош, гласањето се одвива без проблеми

Алсат-М

24 Вести Фокус 24 Вести Фокус 24 Вести Фокус Сакам да кажам 24 Вести

168 поврзани вести »

Гонзалез: Лошо почнавме, добро завршивме

Нова ТВ - 15.10.2017

Европскиот ракометен шампион одигра шампионски. Како феникс се издигна по бледиот вовед и по 60 минутна борба успеа да ја фрли на колена големата Барселона за континуитет на низата без пораз во Лигата на шампиони во оваа сезона на пет меча или ...

Пасквал искрен: Вардар заслужи да не победи со поголема разлика

Дерби

После победата над Барселона: Вардар се врати на лидерското место во групата А од ЛШ

24 Ракомет

Фановите му „замерија“ на Гонзалез

SportMedia

Деспина го плати кумановскиот долг

24 Ракомет

Вардар Вардар Вардар SportMedia ТВ21 24 Вести Телма Алсат-М

174 поврзани вести »