TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2017-10-16 - 2017-10-22

Беса и Алијанса за Албанците во Чаир и Сарај: Позитивен дух на двете партии ќе успее

ТВ21 - 22.10.2017

Движење Беса и Алијанса за Албанците почнаа со заеднички активности во Сарај и Чаир. Во Сарај, кандидатот на Беса за градоначалник, Башким Бакиу, заедно со кандидатот на АА, Екрем Алија, се сретнаа со жителите на Сарај и ја претставија нивната ...

(ВИДЕО)Заев:Не ми е мене лесно кога ќе го видам кандидатот на Алијанса заедно со ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс

Зијадин Села останува во Влада

Локално

Топло-ладно во владејачката коалиција

24 Вести

Заев не гледа причина за растурање на коалицијата со Села

Алсат-М

ТВ21 Телма Алсат-М +инфо Р.С.Европа Сител Фактор еМагазин

168 поврзани вести »

Тајани: Европа треба да се плаши од ширење на мали нации

ТВ21 - 22.10.2017

Претседателот на Европскиот Парламент Антонио Тајани изјави дека Европа би требало да се плаши од ширење на мали нации, во време кога Шпанија се бори со каталонската криза, а италијанските региони Ломбардија и Венето денеска одржуваат референдуми за ...

Мадрид воведува директна управа над Каталонија

Алсат-М

Тајани: Европа треба да се плаши од ширење на мали нации

Алсат-М

Тајани: Европа треба да се плаши од ширење на мали нации

А1 On

Тајани: Европа треба да се плаши од ширење на мали нации

+инфо

А1 On Алфа Sport 1 Стандард Курир Нетпрес Стандард еМагазин

223 поврзани вести »