TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2017-10-23 - 2017-10-29

Се гласа на 1517 избирачки места во 35 општини

ТВ21 - 29.10.2017

Вториот круг од локалните избори во Македонија се спроведува на 1517 избирачки места во 35 општини, каде право на глас имаат 833.710 граѓани. Во скопските општини Бутел, Кисела Вода, Гази Баба, Сарај, Шуто Оризари и Чаир, право на глас имаат 260.194 ...

Втор круг од Локалните избори во Македонија

24 Вести

Сите избирачки места отворени навреме

24 Вести

ДИК: Сите избирачки места отворени навреме

ТВ21

Во Дебар навреме отворени сите избирачки места

Алсат-М

ТВ21 Алсат-М Алсат-М ТВ21 ТВ21 ТВ21 Канал5 Алсат-М

283 поврзани вести »

ДИК: СДСМ води во скопските општини

Канал5 - 29.10.2017

Според првичните резултати објавени на веб страницата на Државната изборна комисија, од обработени речиси 30 отсто од избирачките места кандидатите на СДСМ водат во скопските општини каде што се гласаше во вториот круг од локалните избори.

ДИК: СДСМ води во скопските општини

ТВ21

ДИК: СДСМ води во скопските општини

24 Вести

ДИК: СДСМ води во 19 општини, ВМРО-ДПМНЕ во три, ДУИ во седум

Канал5

ДИК: СДСМ води во 19 општини, ВМРО-ДПМНЕ во три, ДУИ во седум

24 Вести

ТВ21 ТВ21 Фокус Сакам да кажам Фокус Телма Сакам да кажам Фокус

174 поврзани вести »

Сончево со температура до 20 степени

ТВ21 - 29.10.2017

Времето денеска ќе биде претежно сончево, со утринска температура од -3 до 6, а дневна од 12 до 20 степени. Попладне облачноста ќе се зголеми. Ќе дува умерен, во западните делови засилен западен ветер, особено изразен на планините.

Сончево со температура до 20 степени

Алсат-М

Сончев и топол ден, попладне облаци и ветер

+инфо

Утринава сонце, а попладне пресврт во температурите

Press24

Утринава сонце, а попладне пресврт во температурите

Репортер

Gotvi.mk МКД Репортер Press24 Либертас Канал 77 Пулс24 Скопје инфо

144 поврзани вести »

МОСТ регистрира неправилности во текот на гласањето

24 Вести - 29.10.2017

Семејно гласање, присуство на неовластено лице и фотографирање гласачки ливчиња, се само некои од нерегуларностите што ги регистрира Граѓанската асоцијација МОСТ на денешното гласање во вториот круг од локалните избори.

МОСТ регистрира неправилности во текот на гласањето

Канал5

МВР: Гласањето без посериозни нарушувања на јавниот ред и мир

ТВ21

МОСТ забележа помали неправилности при гласањето

Телма

Во Шуто Оризари регистрирани се 13 случаи на семејно гласање

ТВ21

Телма 24 Вести 24 Вести ТВ21 Алсат-М Алсат-М Алсат-М Алсат-М

140 поврзани вести »

До 17 часот во општина Могила гласале 49,3, а во општина Новаци 63,3 насто од гласачите

ТВ21 - 29.10.2017

Општинските изборни комисии од Могила и Новаци информираа дека гласањето за избор на градоначалник во вториот круг од локалните избори се одвива без проблеми и привршува, а во 19 часот ќе бидат затворени сите избирачки места.

СДСМ прогласи победа во 10 општини

Телма

СДСМ најави победа во уште 10 општини

ТВ21

Гласањето во општините Могила и Новаци се одвива непречено

ТВ21

Во Могила и Новаци мирно тече гласањето

Телма

Фокус Телма Фокус Сакам да кажам Канал5 Сакам да кажам ТВ21 Нова ТВ

123 поврзани вести »