TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2017-11-06 до 2017-11-12

Променливо облачно со слаб дожд

МКД - 12.11.2017

Времето во Македонија денес ќе биде променливо облачно со повремен слаб дожд претежно на запад во претпладневните часови. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер, а по котлините ќе има услови за појава на магла.

Какво време ќе имаме во наредните денови?

Тера

Променливо облачно со слаб дожд

Република

Облачно со повремен слаб дожд

Newsroom

Дожд и во текот на наредната седмица

OhridNews

Sky 24 Вести Алсат-М МКД Р.С.Европа Либертас Кајгана +инфо

156 поврзани вести »

Заврши гласањето во ИМ 2901 во Чаир, Беса се жали на неправилности

Нова ТВ - 12.11.2017

Заврши гласањето на избирачкото место 2901 во општина Чаир, каде се прегласуваше вториот круг од локалните избори одржани на 29 октомври. ДИК соопшти дека гласањето минало непречено и во мирна атмосфера, а до 17 часот од вкупно запишани 719 избирачи ...

Заврши прегласувањето во ИМ 2901 во Чаир

Телма

Денеска се прегласува на едно избирачко место во Чаир

Нова ТВ

Мирно тече гласањето во Чаир

Телма

Локални избори 2017: Мирно тече гласањето во ИМ 2901 во Чаир

Нова ТВ

Телма Фокус МКД Р.С.Европа МКД Алсат-М Алсат-М Р.С.Европа

152 поврзани вести »

Градовите се задушуваат, институциите допрва ќе договараат закони

Алсат-М - 12.11.2017

Институциите допрва прецизно ќе се договараат кои правилници и закони ќе се менуваат за да се намали загадувањето на воздухот. Од Министерството за економија за Алсат М велат дека во координација со другите институции ќе предложат забрана да се гори ...

ЗАГАДЕНО-Скопје на шкрги!

Локално

Загадување со смртоносни размери, дали ни се заканува еколошки геноцид?

Фактор

БиХ со најзагаден воздух во Европа

Слободен Печат

Ситуацијата алармантна: БиХ со најзагаден воздух во Европа

Press24

МКД Алсат-М Окно Република Нетпрес Курир Exclusive.mk Нова ТВ

147 поврзани вести »

Колкава е штетата од пожарот на Архитектонски факултет

Факултети - 10.11.2017

По вчерашниот пожар на Архитектонскиот факултет во Скопје, најважно од сè е објектот да добие струја и да се санира оштетениот покрив, бидејќи метеоролозите најавуваат дождови, вели за Факултети.мк професорот Огнен Марина, декан на Архитектонскиот ...

Пожарот на Градежен факултет ставен под контрола, нема повредени

Нова ТВ

Горат простории на Градежниот факултет во Скопје

Нова ТВ

Пожар на градежниот факултет во Скопје

Телма

Изгоре покривот и канцеларии на архитектонскиот факултет

Телма

Нова ТВ Р.С.Европа Р.С.Европа 24 Вести Алсат-М Фокус МКД Фокус

139 поврзани вести »

Матен и нејасен предлог на Иво Вајгл

Либертас - 11.11.2017

Барем засега од она што го слушнавме во јавноста голем број од нас неможат да ја разберат логиката на повикот за дијалог во куќата на „Жан Моне“ во Париз на Иво Вајгл. • Европратеникот Иво Вајгл најнапред вели: ,,парискиот дијалог нема да биде ниту ...

Наместо кај Моне одете во Врановци...

Н.Македонија

Матен и нејасен предлог на Иво Вајгл

Локално

Матен и нејасен предлог на Иво Вајгл

iPortal

Вајгл: Проектот „Жан Моне“ не е замена за Пржинскиот договор

Нова ТВ

Телма Телма МКД Алсат-М Р.С.Европа 24 Вести МКД Р.С.Европа

106 поврзани вести »