TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2017-11-20 - 2017-11-26

Приоритети

Нова ТВ - 25.11.2017

Пишува: Беса Арифи, Универзитетски професор Минатата недела Еврокомесарот Јоханес Хан беше во неформална посета во Македонија. Притоа тој објасни дека причината за неговата посета беше да се покаже дека ова држава е важна за Европската унија, не ...

Брисел со насоки за клучните реформи 3-6-9

Р.С.Европа

Какви пораки испрати еврокомесарот Јоханес Хан ?

24 Вести

Што ново донесе последната посета на еврокомесарот Хан

Нова ТВ

Средба Груевски – Хан

ТВ21

Алсат-М Телма Телма Канал5 Алсат-М ТВ21 24 Вести Фокус

190 поврзани вести »

Едмонд Темелко во домашен притвор

Канал5 - 26.11.2017

По добиено позитивно мислење од Специјалното јавно обвинителство (СЈО), притворот на Едмонд Темелко му е заменет со мерка куќен притвор, потврдија од Кривичниот суд Скопје за МИА. Темелко беше притворен пред два месеца на барање на СЈО зашто е ...

ВМРО-ДПМНЕ го одложи протестот за на трети декември

Фокус

Влатко Ѓорчев се враќа на улица, ВМРО-ДПМНЕ ќе протестира за правда и правдини

Фокус

ВМРО-ДПМНЕ ќе организира протест за притворот на Темелко

Фокус

Едмонд Темелко излегува од Шутка, оди во куќен притвор

Алсат-М

24 Вести Фокус ТВ21 Телма Сакам да кажам Телма 24 Вести 24 Вести

165 поврзани вести »

Вардар и натаму единствен без победа во Лига Европа...

Н.Македонија - 25.11.2017

На гостувањето во Санкт Петербург, Вардар загуби од Зенит со 1-2 Фудбалерите на Вардар го претрпеа и петтиот пораз во Лига Европа (ЛЕ), група Л, на гости од Зенит во Санкт Петербург, 1-2. Зенит ја оправда фаворитската улога, даде два гола, плус и не ...

Манчини: Во вториот дел Вардар играше допадливо

Канал5

Вардар продолжува како најслаба екипа во Лига Европа

Алсат-М

Блажевски: Ќе бев среќен ако мојот погодок донесеше бод

ТВ21

Ле:пораз на ВАРДАР, евро гол на Блажевски

Телма

Канал5 Курир Спортклуб Нетпрес А1 On Вардар Gol.mk Нова ТВ

231 поврзани вести »