TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2017-11-20 - 2017-11-26

Мугабе за оставката добива 10 милиони долари

Кајгана - 26.11.2017

Сега веќе поранешниот претседател на Зимбабве Роберт Мугабе пред оставката постигнал договор според кој тој и неговата сопруга Грејс ќе добијат најмалку 10 милиони долари. Договорено e и членовите на неговото семејство да добијат гарантиран имунитет ...

Мугабе плачел кога ја потпишувал оставката

Нетпрес

Мугабе плачеше додека поднесуваше оставка, но ќе добие 10 милиони долари и имунитет

МКД

Што добива Мугабе по оставката?

Слободен Печат

Мугабе ќе добива 150 илјади долари секој месец до неговата смрт

Стандард

Макфакс Поглед Локално Вечер Прес Курир Слободен Печат Фактор Н.Македонија

156 поврзани вести »

Дури сега ќе почувствуваме што е зима - температурите утринава во Македонија

Press24 - 26.11.2017

Утрово најниска температура од минус три степени е измерена во Берово, а максимална, шест, во Дојран. Како што соопшти УХМР, -2 беше во Скопје Петровец и Струмица, -1 во Крива Паланка и Битола, 0 во Гевгелија, Куманово, Демир Капија, Прилеп, Скопје, ...

Утрово измерени минус три степени во Берово

А1 On

Mинусни температури измерени во овие градови

Фактор

Ова се температурите утринава во Македонија

Пулс24

Најстудено во Берово минус четири степени

Канал5

ТВ21 +инфо Курир А1 On Алфа Слободен Печат Локално Вечер Прес

101 поврзани вести »

Прекинатиот попис е дел од „бомбите“ – се води предистражна постапка во СЈО

Либертас - 25.11.2017

Нереализираниот попис во 2011 година е дел од „бомбите“ кои премиерот Зоран Заев како лидер на опозицијата ги даде на Специјалното јавно обвинителство. Во предистражната постапка која се води, денеска како сведок во обвинителството беше поранешниот ...

Живко Пејковски се појави во СЈО

24 Вести

Предистрага за нерелизираниот попис во 2011 година

24 Вести

Поранешниот директор на КПУ Идризово, Пејковски дојде во СЈО како сведок

МКД

Живко Пејковски се појави во СЈО

А1 On

iPortal Локално Бриф ТВ21 24 Вести 24 Вести Фокус Сакам да кажам

97 поврзани вести »

Собранието не избра јавен обвинител - расправата прекината

Press24 - 26.11.2017

Собранието вчера попладне ја започна расправата за избор на државен јавен обвинител, но таа по половина час беше прекината. За време на седницата, за точката јавен обвинител зборуваа само заменик министерот за правда Оливер Ристевски и координаторот ...

Собранието ја прекина расправата за именување државен јавен обвинител

Кумановски м.

Собранието ќе гласа за нов јавен обвинител

Канал5

Три месеци откако го разреши Зврлевски, Собранието ќе гласа за негов наследник

Фокус

Избор на заменици на генералниот секретар на Собранието

Канал5

ТВ21 24 Вести Канал5 Алсат-М Алсат-М Канал5 Сакам да кажам Фокус

95 поврзани вести »