TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2017-11-20 - 2017-11-26

Започна кампањата „16 дена активизам против родово базирано насилство“

Окно - 26.11.2017

На 24 ноември, Собранието на Република Македонија, заедно со мноштво значајни знаменитости низ планетата, заблеска во портокалово, обојувајќи го заедно со нив светот во портокалово во поддршка на ставањето крај на насилството врз жени и девојчиња, ...

Протести во Париз и Рим против насилството врз жените

Тера

Жените во протестна прошетка во Рим, Париз, Истанбул

Sky

Во Париз и Рим протести против насилството врз жените

ТВ21

ЕУ: Насилството врз жените е едно од најтешките кршења на човековите права

Телма

Алсат-М ТВ21 24 Вести Стандард +инфо Слободен Печат А1 On Слободен Печат

93 поврзани вести »

Средба на Заев со делегација на ДС: Во односите меѓу двете партии постои континуитет на размена на искуства

Точка - 22.11.2017

Премиерот Зоран Заев и претседател на Социјалдемократскиот сојуз на Република Македонија на маргините на официјалната посета на Република Србија оствари средба и со делегација на Демократска странка во оваа земја што ја предводеше претседателот на ...

Заев - Брнабиќ: Секое прашање да се решава со дијалог

Телма

Заев - Брнабиќ: Секое прашање да се решава со дијалог

24 Вести

Заев – Брнабиќ: Секое прашање да се решава со дијалог

Алсат-М

Заев – Брнабиќ: Секое прашање да се решава со дијалог

ТВ21

Канал5 Телма Канал5 Канал5 Канал5 24 Вести Телма Фокус

131 поврзани вести »

Златната копачка за Меси

Сител - 26.11.2017

Лионел Меси се израмни со Кристијано Роналдо со освојувањето на четвртата „Златна копачка“ добивајќи ја наградата за најдобар стрелец во сезоната 2016/2017. Меси постигна 37 гола во Ла Лига во 2016/2017 година, четврти пат ја освои наградата по ...

НИ МЕСИ, НИ РОНАЛДО: Атрактивната Русинка откри кој и е омилен фудбалер!

Таратур

Меси одговори за неговиот однос со Роналдо!

ЗаЗабава

Меси: Кариерата сакам да ја завршам во Барселона

Gol.mk

Тренерот на Барселона на интересна тема: Валверде ги откри неговите омилени моменти од кариерата на Меси (Видео)

Дерби

Дерби Gol.mk Дерби Спортски Sport 1 SportMedia Дерби ТВ21

123 поврзани вести »