TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2017-11-20 - 2017-11-26

Акција за чистење на Општина Чаир

Канал5 - 25.11.2017

Во Општина Чаир денеска и утре ќе се реализира акција за чистење, во рамки на иницијативата за чистење на Градот Скопје. Ангажирани за реализација на овој процес ќе бидат јавните претпријатија ЈП „Комунална хигиена“, ЈП „Паркови и зеленило“, ЈП ...

Акција за чистење во Скопје Север

ТВ21

Акција за чистење на Општина Чаир

+инфо

Акцијата за чистење денеска во Општина Чаир

Либертас

Во Бутел започна акцијата за чистење на улиците во Скопје

Канал5

+инфо А1 On Макфакс Вечер Прес Скопје инфо Н.Македонија Денар Алсат-М

74 поврзани вести »

Бројот на жртвите од земјотресот во Иран стигна 483

Стандард - 26.11.2017

Во земјотресот кој го погоди западниот брег на Иран на 12 ноември загинаа 483 луѓе, според новите податоци објавени денеска од иранската новинска агенција Ирна, цитирана од АФП. Зголемениот број на жртвите во споредба со бројката од 17 ноември (436 ...

Иран: Бројот на жртви во земјотресот се искачи на 483

Слободен Печат

Умерен земјотрес ја погоди Турција

24 Вести

Умерен земјотрес ја погоди Турција

Алфа

Сепак, предвидувањата за силните земјотреси не се комплетно вистинити

Факултети

А1 On Макфакс Курир Сител Точка Либертас Кумановски м. Локално

110 поврзани вести »

За кој закон за јазици зборува Заев, а за кој Груби

МКД - 26.11.2017

Апсолутно нема да има двојазичност на сите институции на целата територија на Република Македонија, изјави вчера премиерот Зоран Заев за измените во Законот за употреба на јазиците кој е во собраниска процедура.

Кого лаже Заев?! Македонците или Албанците?!

Вечер Прес

Нема да има двојазичност на сите институции, уверува Заев

Фокус

Заев: Нема да има двојазичност на сите институции

Канал5

Заев: Нема да има двојазичност на сите институции

24 Вести

Канал5 ТВ21 Алсат-М Press24 А1 On +инфо МКД Р.С.Европа

67 поврзани вести »