TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2017-11-20 - 2017-11-26

Родителите на убиените момчиња кај Смилковско езеро револтирани од одлуката на Врховен суд

Нетпрес - 26.11.2017

Одлуката на Врховниот суд да ја укине пресудата и да ја врати на првостепениот суд на повторно одлучување за предметот „Монструм“, каде беа застрелани четири момчиња и еден риболовец кај Смилковско езеро, предизвика голем револт кај родителите на ...

Случај „Монструм“, Експерти: Нема правна основа за притвор

Алсат-М

Случај „Монструм“: Дел од родителите револтирани, одбраната очекува ослободителна пресуда

24 Вести

Родители на момчињата убиени кај Смилковско езеро изреволтирани од одлуката на Врховен суд

Фокус

Врховниот суд ги прифати жалбите - случајот „Монструм“ се враќа повторно на судење

Сител

Сител Слободен Печат Курир МК News Кумановски м. Вечер Прес Република Вечер Прес

55 поврзани вести »

МЗТ не е МЕГА!

SportMedia - 26.11.2017

Јуниорската селекција на МЗТ Скопје не успеа в обидите да ги задржи шансите за пласман на завршниот турнир на АБА во оваа конкуренција на играчи „Под 19" години. „Сино-белите" загубија, и тоа убедливо во дуелот против вториот фаворит на собирот во ...

Јуниорите на МЗТ Скопје загубија против врсниците од Мега Бемакс

Gol.mk

Јуниорите на МЗТ Скопје преслушани и од Црвена звезда

Екипа

ИМА МНОГУ РАБОТА ПРЕД НИВ: Младите „металци" на четвртото место

SportMedia

Црвена Звезда пресилна за јуниорите на МЗТ Скопје

Gol.mk

SportMedia Екипа Gol.mk Екипа Sport M Сител Дерби SportMedia

82 поврзани вести »

Пет улични разбојништва во Скопје за нецел час

24 Вести - 26.11.2017

Пет кривични дела „разбојништво“ биле извршени вчеравечер во Скопје во периодот од 18.50 до 19.30 часот. Полицискиот дневен Билтен во петте разбојништва како сторители наведува две непознати лица кои ограбувале луѓе заканувајќи се со нож.

Пет улични разбојништва во Скопје за нецел час

Канал5

Пет улични разбојништва во Скопје за нецел час

ТВ21

Повеќе случаи на разбојништво синоќа во Скопје

Алсат-М

Пет улични разбојништва во Скопје за нецел час

Сител

Курир МКД Стандард А1 On Слободен Печат +инфо Press24 Вечер Прес

77 поврзани вести »

Дербито од Првата фудбалска лига се игра во Струмица

ТВ21 - 26.11.2017

Дерби дуелот од Првата фудбалска лига попладнево во Струмица го играат Академија Пандев и шампионот Вардар. Тоа е натпревар од 8.коло, кој беше одложен поради настапите на „црвено-црните“ во Лига Европа, додека натпреварот од 17.коло двата тима ќе ...

Триумф на Вардар во дербито над Академија Пандев

Канал5

Дербито од Првата фудбалска лига се игра во Струмица

Канал5

Триумф на Вардар во дербито над Академија Пандев

Алсат-М

Вардар славеше на дербито во Струмица

Телма

Нетпрес SportMedia Sport 1 SportMedia Sport M Сител SportMedia SportMedia

77 поврзани вести »