TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2017-11-20 - 2017-11-26

Враќањето против Ливерпул не беше случајно: Севилја со луд пресврт во вториот дел ја потопи „жолтата подморница“ ...

Дерби - 26.11.2017

Севилја имаше навистина вонсериско враќање против Ливерпул во Лигата на шампионите и на несекојдневен начин успеа да ја надокнади негативата од 3-0 на полувремето и да е избори за 3:3, а дека целото ова сценариоа не било случајно добивме потврда и ...

Реакциите на клупата на Ливерпул по израмнувачкиот гол на Севилја (ВИДЕО)

24Фудбал

Кутињо објасни што научиле играчите на Ливерпул да не им се повтори колапсот против севилја

Дерби

Хесус Навас откри како се однесувал Берицо на полувремето: Не дознавме за неговата болест за време на паузата

Дерби

Кин удри жестоко по еден играч на Ливерпул: Тоа не го прави и дете, ги „убива“…

Дерби

Точка Сакам да кажам Канал5 Дерби Дерби Сител Екипа SportMedia

67 поврзани вести »

Доста се шминка и се прави финка

Слободен Печат - 25.11.2017

Во новиот извештај што ќе се објави во март следната година, Брисел ќе сака да забележи дека се надминати голем дел од проблемите што досега Прибе ги има евидентирано, па токму затоа пристигнуваат препораките и критиките, велат експертите.

Доста се шминка и се прави финка

+инфо

Не сме добиле критика од ЕК, тврди Османи

Канал5

Османи: Широк општествен консензус за реформите од планот 3-6-9

24 Вести

Османи: Во следните шест недели исполнување на приоритетите

Алсат-М

Телма 24 Вести ТВ21 Канал5 Нетпрес +инфо А1 On МРТ

44 поврзани вести »

Тринаесет сообраќајки вчера во Скопје

Канал5 - 24.11.2017

Тринаесет лица биле полесно повредени во шест од вкупно 13 сообраќајки регистрирани во текот на изминатите 24 часа на подрачјето на СВР Скопје. Во седум била причинета материјална штета. Од МВР информираат дека вчера сообраќајната полиција открила и ...

За една недела 70 сообраќајки во Скопје, „пајакот“ кренал 445 возила

Канал5

Тринаесет сообраќајки вчера во Скопје

Сител

Тринаесет сообраќајки вчера во Скопје

А1 On

Тринаесет сообраќајки вчера во Скопје

Курир

Слободен Печат Сител МКД +инфо Курир Press24 Press24 Република

64 поврзани вести »

Слаб снег на Попова Шапка

ТВ21 - 26.11.2017

Слаб снег провејува на Попова Шапка, но не се задржува на патот, информираат од Автомото сојузот на Македонија. Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно по местимично влажни коловози.

Слаб снег на Попова Шапка

Канал5

Слаб снег на Попова Шапка

24 Вести

Снег провејува на Попова Шапка

Фокус

Возете внимателно почитувајќи ја сообраќајната сигнализација

Курир

Сител А1 On Макфакс еМагазин Вечер Прес Република Фактор Локално

38 поврзани вести »