TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2017-11-20 - 2017-11-26

Големо срце гевгелиско: Кожув и Блокотехна ќе играат за помош на сиромашните сограѓани!

Sport 1 - 24.11.2017

Паузата во првенството поради настапот на репрезентацијата на Македонија во претквалификациите за ЕП 2021, кошаркарските прволигаши од Гевгелија, Кожув и Блокотехна, ќе го истористат на најдобар начин и тоа со одигрување на пријателски натпревар со ...

Кожув и Блокотехна ќе играат за гевгеличани

SportMedia

Пиеле ракија, го обвинил дека му го украл мобилниот и го претепал до смрт

Фокус

Двајца уапсени за убиството во Гевгелија

Канал5

Гевгеличанец претепан до смрт по расправија за мобилен телефон

Макфакс

Кајгана Правдико А1 On +инфо Нетпрес Курир Press24 МКД

56 поврзани вести »

Завршува 7. Скопска недела на дизајн

Канал5 - 26.11.2017

Во рамки на четиридневната програма на 7. Скопска недела на дизајн (Skopje Design Week), 20 дизајнери и наставници од регионов се обучуваат да изведуваат настава за дизајнерско размислување за деца од 10 до 18 години.

Завршува 7. Скопска недела на дизајн

+инфо

Завршува 7. Скопска недела на дизајн

Сител

Завршница на Неделата на дизајн во Скопје со доделување на награда за најдобар млад бренд

МКД

Завршува 7. Скопска недела на дизајн

Радио МОФ

А1 On Локално еМагазин Либертас Иновативност Fashionel Макфакс еМагазин

55 поврзани вести »

Накривениот брод „Мис Стон“ е исправен и прицврстен

+инфо - 22.11.2017

Во целиот зафат учествуваше и екипа на ЈП „Нискоградба“, која со пумпи претходно ја отстрани водата од внатрешноста на бродот. Инцидентот со бродот „Мис Стон“, кој делумно беше потонат во каналот Студенчишта и од кој беше излеана мала количина ...

Бродот „Мис Стон“ извлечен од Охридското езеро

Телма

(ВИДЕО) Извлечен бродот „Мис Стон“ од каналот Студенчишта

Макфакс

Извлечен е потонатиот брод „Мис Стон“ од каналот Студенчишта

Нетпрес

Бродот „Мис Стон“ извлечен од каналот Студенчишта

МРТ

МКД +инфо Слободен Печат Нова ТВ OhridNews Скопје24 Локално Мета

55 поврзани вести »