TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2017-12-04 до 2017-12-10

Нови правила – еве од кога ќе може да се полага за возачка

Sky - 10.12.2017

Во собраниска процедура влегоа измените на Законот за безбедност на сообраќајот на патиштата, по скратена постапка. На седницата закажана за утре на Законодавно-правната комисија власта предлага промена на возраста за стекнување право за полагање ...

Се зголемува старосната граница за полагање на возачки испит и за право на возење

Фокус

До возачка дозвола со 17, а не со 16 години

МКД

За возачка дозвола ќе се полага на 17 наместо на 16 години

Кајгана

До возачка дозвола со 17, а не со 16 години

Тера

Скопје инфо Денар OhridNews Макфакс Орбис Вечер Високи Октани Скопје24

33 поврзани вести »

Прљак му нудел и на Младиќ отров за да се убие: Шокантно сознание од Хашкиот Трибунал

Сител - 10.12.2017

Слободан Праљак му предложил на Ратко Младиќ да испие отров, пишува "Ало". - Не е исклучено дека Слободан Праљак му понудил отров на Ратко и го советувал да го испие во живо, ако е осуден на доживотен затвор - потврди Дарко Младиќ, син на Ратко ...

Без никакви церемонии, Праљак тајно кремиран

365

Праљак му понудил отров и на Младиќ

Нетпрес

Праљак му нудел на Младиќ и тој да се отруе

Вечер

Шокантно сознание од Хашкиот трибунал по смртта на Праљак

Курир

Слободен Печат Канал5 А1 On +инфо Макфакс МК News Точка Курир

49 поврзани вести »

Одобрено обвинението за „Трезор“

Телма - 06.12.2017

Советот за оценка на обвинитениот акт при Основниот суд Скопје 1- Скопје го одобрил обвинението на СЈО за случајот „Трезор“, во кој осомничени се поранешниот директор на УБК Сашо Милајков, поранешниот шеф на неговиот кабинет Тони Јакимовски, ...

Одобрено обвинението: На Мијалков ќе му се суди за „Трезор“

Нова ТВ

Одобрено обвинението за „Трезор“

Алсат-М

На Мијалков ќе му се суди и за „Трезор“

24 Вести

На Мијалков ќе му се суди и за случајот „Трезор“, обвинението доби зелено светло

Фокус

Р.С.Европа МКД Правдико А1 On Канал5 ТВ21 Либертас +инфо

32 поврзани вести »

Калифорнија, аларматна ситуацијата со пожарите

Алсат-М - 10.12.2017

За Гувернерот на Калифорнија Џери Браун, пожарите кои ја зафатиja земјата во последните неколку дена се последица на климатските промени. Една недела, јужниот дел на Калифорнија се бори со шест големи жаришта, кои изгореа десетици хектари шума и ...

Прва жртва на шумските пожари во Калифорнија

Локално

Прва жртва на шумските пожари во Калифорнија

Мета

Катастрофални пожари во Калиформија, регистрирана и првата жртва

Телма

Прва жртва во страшните пожари во Калифорнија

Deutsche Welle

24 Вести МКД Либертас А1 On А1 On Сител Макфакс Сакам да кажам

47 поврзани вести »