TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2017-12-04 до 2017-12-10

Контраспин: Доцна е за донирање – време е за ремонт на ДИК!

Либертас - 08.12.2017

Откако американскиот амбасадор Џес Бејли обелодени (04.12.2017) дека членовите на Државната изборна комисија (ДИК) по локалните избори поделиле бонуси во износ од четири месечни плати, додека за предвремените парламентарни избори си одредиле ...

Контраспин: Доцна е за донирање – време е за ремонт на ДИК!

Окно

Контраспин: Доцна е за донирање – време е за ремонт на ДИК!

Локално

ДИК го демантира Дерала

CivilMedia

ДИК не исплатиле членови на ИО уште од изборите во 2016

CivilMedia

Телма Либертас Сител CivilMedia CivilMedia Телма Алсат-М +инфо

94 поврзани вести »

Траект со над 300 лица се насука крај Кале

Сител - 10.12.2017

Траект што превезувал над 300 лица, денеска се насука на излез од пристаништето во северниот француски град Кале. Локалните власти соопштија дека при несреќата нема повредени патници или членови на екипажот на траектот.

Траект со над 300 лица се насука крај Кале

ТВ21

Траект со над 300 лица се насука крај францускиот град Кале

+инфо

Се насука траект со над 300 патници во Кале

А1 On

Траект со над 300 лица се насука крај Кале

Курир

МКД МКД Правдико А1 On Макфакс Кајгана Либертас +инфо

87 поврзани вести »

Снег вее низ Македонија – еве каква е состојбата

Sky - 10.12.2017

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Врнежи од снег со променлив интензитет се бележат на Попова Шапка, Маврово и планинскиот премин Буково. На планинскиот премин Стража има врнежи од дожд и снег.

Временска прогноза: Облачно со врнежи од дожд

Нова ТВ

Времето денеска-претпладне сончево, попладне дожд

Р.С.Европа

Облачно со врнежи од дожд

24 Вести

Облачно и врнежливо, утре снег

МКД

Алсат-М Популарно ТВ21 +инфо Канал5 Сител Либертас Сител

87 поврзани вести »

Продолжуваат судските процеси на СЈО

Алсат-М - 08.12.2017

Судските процеси што ги води Специјалното јавно обвинителство се во фокусот на јавноста. Судењето за „Насилство во Центар“ ќе продолжи на 18 декември, одложено е рочиштето за „Тотал“, а прифатено обвинението за „Титаник 2“.

Продолжуваат судските процеси на СЈО

Правдико

Судските процеси на СЈО до крајот на годината со набиена агенда

+инфо

Продолжуваат судските процеси на СЈО...

Н.Македонија

СЈО работи со полна пареа, судењата продолжуваат

Фактор

CivilMedia Локално Телма Нова ТВ Фокус 24 Вести МКД 24 Вести

84 поврзани вести »