TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2017-12-04 до 2017-12-10

Скриената порака на Бејли

Deutsche Welle - 07.12.2017

Примерот со ДИК е првото црвено светло на аларм за дестабилизацијата која ни чука на порти. Кој воопшто верува дека баш никој од медиумите, од цивилното општество не знаел за братството на лоповлук помеѓу партиите? Опасноста за Македонија и ...

Скриената порака на Бејли

Либертас

Добротворна измамничка мисија...

Н.Македонија

Скриената порака на Бејли

Локално

А колкава е платата на нашиот омилен Бејли?

Либертас

Макфакс А1 On Либертас Точка iPortal Вечер Локално Орбис

74 поврзани вести »

ЦК на ВМРО ДПМНЕ ќе одлучува за оставката на Груевски

Телма - 10.12.2017

„Прифатена е оставката на Никола Груевски. Почнуваат активности за избор на нов лидер на ВМРО ДПМНЕ“ – ваков заклучок попладнево се очекува од Централниот комитет на партијата. Тоа би било прифаќање на сличната одлука на Извршниот комитет и потврда ...

Мицкоски: Конгресот ќе се одржи на 22 и 23 декември во Валандово

Нова ТВ

Централниот комитет ја прифати оставката на Груевски

24 Вести

ВИДЕО: Членовите на Централниот комитет пристигнуваат во „белиот дворец“ на ВМРО-ДПМНЕ

А1 On

Оставката на Груевски денес пред централниот комитет!

Таратур

Либертас Кајгана +инфо ТВ21 Макфакс А1 On +инфо Тера

71 поврзани вести »

Сончев ден

+инфо - 10.12.2017

Утринската температура ќе се движи од минус два до четири, а дневната од три до 10 степени. Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Изутрината ќе има услови за провејување на слаб снег во западните и северозападните ...

Време; Сончево со слаба утринска магла

Алсат-М

Времето денеска: сончево, со услови за слаба магла

Р.С.Европа

Денеска сончево, утре дожд

МКД

Сончево со слаба утринска магла

+инфо

А1 On Кајгана Сител Таратур Макфакс Тера Алфа Денар

70 поврзани вести »