TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2017-12-04 до 2017-12-10

БЕСА против буџет кој е дискриминаторски и не ги решава старите проблеми

Фактор - 10.12.2017

Главната албанска опозициска партија остро се спротиставува на носење на буџет кој според нив е дискриминаторски и не се презема ништо за да се решат проблемите на Албанците досега. Пратеникот на „Беса“, Фадил Зендели, вели дека буџетот што се носи ...

Буџетот пред Законодавно-правната комисија

Нова ТВ

Буџетот пред Законодавно-правната комисија

24 Вести

Буџетот пред Законодавно-правната комисија

Алсат-М

Буџет 2018, министерот и пратениците со различни ставови

Алсат-М

24 Вести Фокус МРТ Сител Канал5 А1 On ТВ21 Н.Македонија

81 поврзани вести »

Украинската опозиција на протест, бара ослободување на Саакашвили

Р.С.Европа - 10.12.2017

Украинци денеска маршираат низ центарот на Киев со барања за ослободување на опозицискиот лидер Михаил Саакашвили од притвор и за импичмент на претседателот на Украина Петро Порошенко. Повеќе од 2000 луѓе се собраа во паркот Шевченко во главниот ...

Приврзаници на Саакашвили протестираа во Киев

24 Вести

Околу 2500 луѓе на протест побараа ослободување на Саакашвили

Р.С.Европа

Приврзаници на Саакашвили протестираа во Киев

ТВ21

Приврзаници на Саакашвили протестираа во Киев

+инфо

Либертас Нова ТВ Нова ТВ Телма 24 Вести Либертас А1 On +инфо

77 поврзани вести »